Michał01.01.2015
Apple pozwane za iOS 8

Przedwczoraj do sądu trafił pozew przeciwko Apple dotyczący iOS 8, a dokładniej miejsca jakie zajmuje w iUrządzeniu system iOS 8.

Zdaniem oskarżających gigant z Cupertino wprowadza kupujących w błąd, nie informując ich o tym, że system iOS 8 zainstalowany, czy to w iPhone, czy iPad, zajmuje blisko 20% pojemności pamięci w zakupionym iUrządzeniu, czyli kupując iPhone 6 o pojemności 16 GB w rzeczywistości mamy do dyspozycji jedynie 13 GB, a nie 16 GB tak jak jest to reklamowane przez Apple.

Poniżej umieszczam tabelkę na której możecie dokładnie zobaczyć jak wygląda ilość wolnego miejsca w najnowszych iPhone 6, iPhone 5s, iPad i iPod z iOS 8.

PamiecIOS8

Gdy tylko będziemy wiedzieli coś więcej na temat tej sprawy, to na pewno Was o tym poinformujemy. Dla przypomnienia dodam, że w roku 2012, Apple wygrało podobny proces, który dotyczył informacji o dostępnej pamięci w iPod.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
  • iph5s

    Nie mają szans z Apple w tej sprawie, no i wszyscy tak robią i to jeszcze bardziej …

  • kapiet

    Z tyłu na pudełku jest informacja że po sformatowaniu urządzenia pojemność jest mniejsza. Z reszta tylko iPhone 6; 6 plus i iPad Air 2 mają preinstalowany ios8.