Krzysiek Borek11.04.2017
Apple pracuje nad własnym układem scalonym odpowiedzialnym za zarządzanie zasilaniem baterii

W urządzeniach mobilnych Apple podoba mi się jedno, wyłącznie na nich z odpowiednią aplikacją sprawdzimy kondycję baterii (cykle ładowania lub pozostałą pojemność w porównaniu do fabrycznej).

Do tej pory odpowiedzialne były za to układy scalone Dialog, ale w 2019 roku Amerykanie wydadzą własny układ scalony odpowiedzialny za zarządzanie zasilaniem baterii.

Apple poczyniło w tym kierunku wiele dobrego, ponieważ zaczęło zatrudniać inżynierów i dostawców, którzy zajmą się produkcją kolejnego (własnego) układu scalonego, zaraz po układzie graficznym. Układy zarządzające zasilaniem są odpowiedzialne za ładowanie baterii urządzenia mobilnego, ponadto Apple zauważyło, że użytkownicy narzekają na żywotność baterii iPhone i zaprojektowanie własnego układu okaże się lepszym rozwiązaniem od korzystania z gotowej konstrukcji.

In our view, there is strong evidence that Apple is developing its own PMIC and intends to replace the chip made by Dialog at least in part, Bankhaus Lampe analyst Karsten Iltgen advised investors.

A source familiar with the matter confirmed that Apple was recruiting top Dialog engineers in Munich. They are poaching like crazy,”the person said.

Apple ma zamiar jeszcze bardziej kontrolować świetne połączenie sprzętowo-programowe w urządzeniach mobilnych, a dedykowany układ odpowiedzialny za zarządzanie zasilaniem może okazać się strzałem w dziesiątkę. Projektowanie własnych układów zaczęli w końcu od procesorów A6, A7, A8,A9 i A10.

Poza tym Apple, jako pierwsze na rynku mobilnym postawiło na 64-bitowy układ scalony w urządzeniu mobilnym, a parę miesięcy później temat podjęła konkurencja. Warto nadmienić, że obecnie stosowane układy scalone są wydajniejsze od jednostek napędzających sprzęt z Androidem.

Wygląda na to, że Apple ma dosyć płacenia za komponenty dostawców i skupi się na zaprojektowaniu własnego. Oby tylko byli w stanie ominąć patenty i inne kwestie związane z zaprojektowaniem układu zarządzania zasilaniem.

Źródło: https://9to5mac.com/2017/04/11/analyst-believes-apple-developing-its-own-custom-battery-power-management-chips-for-iphone/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek