Krzysiek Borek07.06.2014
Apple przejęło Spotsetter

Apple po cichu przejęło kolejną firmę, tym razem padło na Spotsetter. Firmę, która zajmuje się rekomendacją usług przy pomocy usług lokalizacji.

Nie znamy żadnych szczegółów, dotyczących przejęcia, ale podobno Spotsetter jest zadowolone z przejęcia przez giganta z Cupertino. Przejęcie ma na celu wykorzystanie technologii firmy i ich założycieli,w końcu jeden z nich był inzynierem w Google odpowiadającym za Mapy.

„Spotsetter, a social search engine using big data to offer personalized recommendations as to places to go, has been quietly snapped up by Apple, TechCrunch has learned. The technology, which involves layering social data on top of a maps interface could be used to beef up Apple Maps with features competitor Google lacks. […]

Spotsetter debuted during AngelPad’s Spring 2012 class, then later went on to raise $1.3 million in seed funding from Rahul Prakash, 2020 Ventures, Javelin Venture Partners in addition to AngelPad, according to CrunchBase. We don’t know the specifics of the deal terms at this time, but hear that the “investors are happy,” so to speak.”

Należy także rzucić nieco światła na samo Spotsetter, jest to usługa która pokazuje nam dane miejsca wraz z rekomendacjami znajomych, recenzje tych miejsc i inne dane.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Piotr Kozdra

    Usługi lokalizacji ? To tylko zużywa baterie. Mam nadzieje ze w iPhonie 6 dadzą większa baterie.