Krystian16.02.2014
Apple przejmuje Tesla Motors?

W sieci pojawiły się dość ciekawe plotki na temat Apple i Tesla Motors. Chodziło o przejęcie…

Jak informuje San Francisco Chronicle, Apple rozważało przejęcie firmy motoryzacyjnej, cała akcja miała mieć miejsce już w zeszłym roku. Szef firmy z Cupertino odpowiedzialny za przejęcia, Adrian Perica, spotkał się na początku 2013 roku z właścicielem Tesli Elonem Muskiem. W rozmowach prawdopodobnie uczestniczył także sam Tim Cook.

Tesla Elon musk

Zastanówmy się jednak, po co w ogóle Apple miało by nagle przejmować firmę produkującą samochody? Wiem, że posiadanie w ofercie iCar napędzanego prądem było by ciekawą opcją, jednak chyba trochę na wyrost. Prawdopodobnie więc na spotkaniach omawiane były aspekty integracji w samochodzie Muska Siri in the Car – czyli asystenta łączącego się z iPhone.

W osobnym fragmencie raportu możemy przeczytać, że Apple jest zainteresowane różnymi funkcjami medycznymi, które było by w stanie umieścić w iWatch. Potwierdzają to praktycznie wszystkie raporty pojawiające się w sieci na temat iWatch.

Źródło: San Francisco Chronicle
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
  • Adam Mijas

    Szkoda bo tesla jest droga

  • Janusz Pałucha

    A może chodzi o zróżnicowanie źródeł zarabiania.. po drugie kto wie jakie patenty ma Tesla.. w końcu to samochód ba baterie a więc może ty trzeba upatrywać chęć przejęcia.. przecież każdy z iSprzętów jest karmiony energią..
    Jak dla mnie rynek samochodów z napędem innym niż spalinowy jest przyszłościowy.. i lepiej już dziś kupić coś tanio niż potem przepłacać lub zaczynać od nowa.. po drugie.. popatrzcie na największego konkurenta.. Samsung.. czy tylko robi telefony i tablety.. przecież znany jest z produkcji gazowców, pralek, lodówek, DVD , BL i oczywiście TV gdzie tutaj powoli wchodzi Apple..
    Wiem jedno.. najbliższe lata zapowiadają się ciekawe ;)