Krzysiek Borek24.06.2016
Apple przestaje sprzedawać monitory ze złączem Thunderbolt

Dziś w wielu zagranicznych portalach technologicznych pojawiła się interesująca wiadomość. Okazuje się, że Apple od dziś przestaje sprzedawać swoje monitory ze złączem Thunderbolt wprowadzone do sprzedaży w 2011 roku.

We’re discontinuing the Apple Thunderbolt Display. It will be available through Apple.com, Apple‚s retail stores and Apple Authorized Resellers while supplies last. There are a number of great third-party options available for Mac users

Jednak nadal można kupić egzemplarze, które są jeszcze na stanie, a po ich wyprzedaniu nikt nie będzie w stanie kupić nowego monitora w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Nie wiem, co spowodowało taką decyzję, ale może się okazać, że w Cupertino szykują monitor z rozdzielczością 4 lub 5K. Wtedy logicznym posunięciem jest pozbycie się starszych modeli, jeśli rzeczywiście wprowadzą nowe.

Przed tegorocznym WWDC nie było zbyt wielu egzemplarzy i sporo osób myślało, że właśnie wtedy pojawi się nowy monitor, ale jak dobrze wiecie, WWDC skupia się głównie na najnowszych wersjach oprogramowania, a nie sprzęcie.

Ostatnie doniesienia mówią, że rozpoczęto prace na monitorem z rozdzielczością 5K, a jego rozdzielczość ma wynosić 5120 × 2880 pikseli, producent nie powinien również zapomnieć o zastosowaniu portu Thunderbolt/USB -C i być może dedykowanej karty graficznej lub Display Port 1.2.

Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to monitor zadebiutuje razem z najnowszym modelem MacBooka Pro wyposażonym w procesory z serii Skylake.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek