Krzysiek Borek23.06.2016
Apple przestanie sprzedawać MacBooki Pro bez ekranu Retina

Ostatnio w sieci pojawiły się informacje, że MacBooki Pro bez wyświetlacza Retina nie widnieją już na wystawach sklepowych, co oznacza, że Apple niedługo przestanie je oficjalnie sprzedawać.

Na razie jeszcze można kupić ten model w sklepie stacjonarnym lub przez internet, ale nie będziemy w stanie wcześniej zapoznać się ze sprzętem, który chcemy nabyć.

mb

Podstawowy model z portem Ethernet, napędem DVD, 500GB dyskiem twardym (talerzowym) i słabiutkim wyświetlaczem jest bardzo drogi i ma zaledwie 4GB pamięci operacyjnej. Za nieco wyższą kwotę kupimy MacBooka Air z 8GB RAM-u i dyskiem SSD o pojemności 256GB. Ponadto Air jest bardziej kompaktowy, a bateria na pewno wystarczy na dłuższe użytkowanie w porównaniu do Pro.

W tym roku powinniśmy ujrzeć najnowszy model Pro z dotykowym panelem OLED zamiast przycisków funkcyjnych, Touch ID, portami USB – C i wieloma innymi nowościami.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • Krzysiek

    Posiadam tego MacBooka. Nie zmienię go ma żaden inny. Mam jeszcze rok Apple Protection Plan. Bardzo łatwo go ulepszyć. Wsadziłem dysk SSD a w miejsce napędu ten dysk 500gb talerzowy. Dodałem ram do 10GB. Chodzi jak burza.