Krzysiek Borek25.10.2016
Apple rejestruje znaki towarowe nowych MacBooków w Rosji

Już niedługo Apple zaprezentuje nowe MacBooki, ale zanim to nastąpi, Amerykanie zarejestrują odpowiadające im znaki towarowe.

Każdy z nich na pewno będzie działał od nowości na macOS Sierra, a model Pro otrzyma dotykowy panel OLED.

Nowe produkty mają następujące oznaczenia: A1706, A1707 i A1708. Oprócz numerów poszczególnych modeli nie było żadnych dodatkowych informacji na ich temat. No może prócz tego, że są to przenośne komputery, więc nie ma mowy o iMaku, maku mini lub Pro.

hajek-macbook-pro-render

Znaki towarowe pokrywają się z informacjami analityka KGI Securities, który mówił, że Apple pokaże tylko dwa warianty rozmiarowe MacBooka Pro (13 i 15 – calowy), a dodatkowym miałby być 13 – calowy MacBook Retina. Cena obecnie sprzedawanego modelu z 12 – calowym ekranem rozpoczyna się od 1299$.

MacBook Pro doczeka się wielu zmian oprócz panelu dotykowego, więc możemy liczyć na procesory z serii Skylake, porty USB-C, Thunderbolt 3, a nawet dyski SSD o pojemności 2 TB. To nie wszystko, Apple podobno pracuje nad ładowarką podobną do sławnego MagSafe, która powinna się pojawić razem z laptopami.

Wygląda na to, że powoli możemy się żegnać z MacBookiem Air, choć mam nadzieję, że trzeci laptop to właśnie on. Niedawno Air otrzymał dość kosmetyczną zmianę, którą było dodanie 8GB RAM-u, jako podstawowej wersji i to wszystko.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek