Krzysiek Borek28.12.2017
Apple skorzysta z usług MediaTek?

Apple obecnie „walczy” w sądzie z Qualcommem i jednym z efektów może być całkowite porzucenie współpracy z dotychczasowym dostawcą modemów LTE. W tej roli miałby go zastąpić MediaTek.

Apple poszukuje nowego dostawcy modemów LTE, który zapełniłby lukę po Qualcommie i pomógł Intelowi w dostawach jednego z najważniejszych komponentów iPhone’a. Dzięki temu Amerykanie mieliby nowego dostawcę, ponieważ współpraca z Qualcommem na dłuższą metę przestanie istnieć.

Co stoi za wyborem MediaTek? Wszystko za sprawą ich technologii, wysokiej jakości wzorów i możliwości logistycznych. Prawdopodobnie modemy LTE mają być początkiem współpracy MediaTek z Apple i w przyszłości może się ona poszerzyć o dodatkowe produkty.

Kolejnymi owocami współpracy mogą być inteligentne głośniki, maty do bezprzewodowego ładowania i urządzenia Internetu Rzeczy.

Amerykanie toczą spór z Qualcommem, ponieważ dotychczasowy dostawca wymuszał na klientach korzystanie ze swoich produktów w zamian za niższą cenę licencji.

Źródło: idownloadblog.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • edi194

  Czy to znaczy że iPhone stanieje? XD
  Mediateki jednak to te tańsze układy xD

  • krzysiekb92

   Modem LTE to nie to samo, co układ scalony napędzający iPhone’a.

 • zNoYo

  Czemu Apple nie uruchamia swoją produkcję ?! Żerowanie na innych to typowo dla anglo-sasów. Wymogi stawiają ogromne, a kupują za grosze. Każda współpraca z Apple kończy się w sądzie.Szanujące się firmy od dawna trzymają się jak najdalej od Apple.

  • Felek

   Takia jest polityka firmy i przynosi od lat duże zyski a co siedzi w środku iPhone czy iPada to mnie nie interesuje , urządzenie ma działać i tyle, ciarki mnie przechodzą jak widzę ludzi walczących z Androidem podziwiam ich …