Krzysiek Borek02.10.2016
Apple spotkało się z najważniejszymi programistami od Jailbreak, aby omówić szczegóły ich programu zgłaszania błędów w iOS

Wygląda na to, że jeden z przedstawicieli Apple ma spotkać się z najbardziej tęgimi głowami odpowiedzialnymi za Jailbreak iOS, aby omówić najważniejsze kwestie programu szukania luk w oprogramowaniu, za które można uzyskać niemałe wynagrodzenie.

Wszystko rozpoczęło się podczas tegorocznej konferencji Apple na BlackHat, choć wtedy nie podano żadnych szczegółowych informacji związanych z programem. Firma z Cupertino do rozmów zaprosiła najbardziej (według niej) znanych programistów, aby pomogli im dokładnie określić cel programu i wynagrodzenie.

Spotkanie odbyło się 29 września bieżącego roku i był na nim obecny Luca Todesco, Nicolas Allegra (ComeX, znany z JailbreakMe) i Patrick Wardle, były pracownik NSA. Apple uważa, że wyżej wymienione osoby szukają krytycznych błędów w iOS i macOS, nie dzieląc się nim z osobami trzecimi. Oprócz nich na spotkaniu byli obecni Pedro Vilaca, Alex Ionescu, Jonathan Zdziarski, Steven De Franco (ih8sn0w) i Stefan Esser (i0n1c), który od dłuższego czasu poświęca swoją wiedzę, aby lepiej zabezpieczać systemy operacyjne, a nie łamać ich zabezpieczenia.

Podobno Apple zaprosiło również jednego z członków grupy Pangu (Hao Xu), aby opowiedział o błędach w iOS i iPhonie. Na liście zaproszonych na pewno było więcej osób, ale wszystko trzymane jest w tajemnicy. Wprowadzony przez Apple program pozwoli zarobić uczestnikom nawet 200 tysięcy $ za znalezienie informacji o błędach w oprogramowaniu iPhone’a, iPada i Maków.

Wygląda na to, że Apple na początku chce współpracować tylko z ogarniętymi ludźmi, zamiast otwierać program dla wszystkich. Na pewno nie ma to na celu pokazania ich umiejętności, z których są już znani, a raczej dlatego, że w przeszłości zgłaszali i pokazywali błędy w iOS. Takie przedsięwzięcie na pewno pozwoli na mocny start programu.

Mam tylko nadzieję, że jego wdrożenie nie sprawi, że nie zobaczymy już w ogóle Jailbreak, ale czas pokaże.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Waldemar Sinicki

  świat nie lubi pustki. Jak ci odejdą przyjdą nowi, którzy rozkminią iOS i wydadzą JB

 • kimi

  To etui z poprzedniego postu możecie kupić na Alliexpres za 4 pln z przesyłką. Nie dajcie się nabrać na zdzierskie ceny.

  • Waldemar Sinicki

   nie rozumiem dlaczego to napisałeś w tym miejscu?!

   • krzysiekb92

    Bo tam są wyłączone komentarze.

    • Waldemar Sinicki

     OK rozumiem

     • kimi

      Cenzura.

     • angol

      Nie cenzura. To są chłopa z jednej team z ISpot.Podtrzymują się na wzajem…

  • Michal

   „iPhone’a 7” też na Alliexpres można kupić za 100 dolarów. Powodzenia.

   • kimi

    Tyle, że te pokrowce są takie same. iPhony nie.

    • Michal

     Kupiłem kiedyś pokrowiec z Alli i wytarł się po miesiącu.

     • kimi

      Kupiłem kiedyś szkło ochronne za 100 pln – markowe. Wywarło się po miesiącu. Kupiłem na Ali za za 6 pln. Takie samo. Miałem przez rok.

 • pgv

  Czy wszystkie znalezione błędy da się naprawić – w to wątpię, ale na pewno jakość Apple pod względem bezpieczeństwa może stanąć na bardzo wysokim poziomie. Sam jestem ciekaw, jakie będą wyniki tej współpracy, chociaż pewnie wszystko nie zostanie upublicznione. Fajna praca, ale bez tęgiej głowy to nie ma co po nią wyciągać ręki.

 • Hmm…. wniosek? Kupili ich :-)
  Bye Bye Jailbreak.