Krzysiek Borek23.06.2016
Apple świadomie nie zaszyfrowało jądra iOS 10

Wczoraj okazało się, że Apple nie zaszyfrowało jądra systemowego w pierwszej wersji rozwojowej iOS 10, co oznacza, że użytkownicy i spece od zabezpieczeń mają szerszy dostęp do systemu operacyjnego. Do dziś nie wiedzieliśmy, czy to świadome zagranie, czy błąd ze strony producenta.

Apple wyjaśniło tę kwestię TechCrunch i okazuje się, że specjalnie nie zaszyfrowali jądra najnowszej wersji oprogramowania układowego dla ich urządzeń mobilnych.

The kernel cache doesn’t contain any user info, and by unencrypting it we’re able to optimize the operating system’s performance without compromising security.

Dzięki temu łatwiej znaleźć potencjalne błędy w zabezpieczeniach, które potem Apple będzie w stanie szybko załatać, o ile testerzy ich o tym w ogóle poinformują. To kolejna zmiana podejścia do oprogramowania, która pozwoli programistom i specom od zabezpieczeń lepiej zrozumieć działanie oprogramowania Apple.

Mam wrażenie, że ma to związek ze sprawą zamachowcy z San Bernardino i nacisku FBI. Tak czy owak, brak szyfrowania jądra może również posłużyć do szybszego wykonania Jailbreaka

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • anonim

    Z tego co rozumiem, to tylko pamięć podręczna nie jest szyfrowana a nie cały kernel i zrobili to po to, żeby system miał szybszy dostęp do plików w tej pamięci. Ale mogę się mylić.