Krzysiek Borek03.10.2016
Apple szykuje iPada mini Pro i 10-calowy model?

W sierpniu bieżącego roku po raz pierwszy pojawiły się plotki o iPadzie Pro z 10 – calowym wyświetlaczem, który powinien pojawić się w przyszłym roku, ale wygląda na to, że to nie jedyne nowości, które się wtedy pojawią.

Macotakara twierdzi, że w przyszłym roku możemy liczyć na 3 modele iPada Pro. Powinny pojawić się podczas przyszłorocznej wiosny, a niektóre informacje są tożsame z tymi od KGI, choć niektóre się różnią. Pośredni model powinien mieć wyświetlacz o przekątnej 10,1 – cala, a nie 10,5. Wydłużenie konstrukcji o centymetr i poszerzenie jej o pół cm sprawi, że sprzęt będzie wyglądał na nieco większy.

Pewnie wielu z was zastanawiało się, czy Apple nadal będzie zajmować się produkcją iPada mini, wygląda na to, że tak, choć on również dostanie przydomek Pro.

iPad mini 4 will renew as iPad Pro (7.9-inch), get Smart Connector, and change into the specification of 4 speakers audio. Also, the iSight camera of 12 million pixels, True Tone flash, and True Tone display correspondence to Display P3 [DCI-P3 wider color gamut aka True Tone display] seem to be adopted.

Raport nie mówi nic o nowym złączu w większym (10 – calowym) modelu, ale skoro będzie dostępne w mini, on też powinien je otrzymać. Podobno wszystkie modele mają otrzymać 4 mikrofony, bo obecnie montowane są tylko dwa.

Największy model otrzyma 12MPix aparat iSight, diodę doświetlającą True Tone i wyświetlacz o tej samej nazwie. Nie wspomniano nic o tańszym modelu iPada z 9,7 – calowym ekranem. Na szczęście każdy z nowych tabletów zachowa standardowy port słuchawkowy, ale nie wiemy, jaki będzie przycisk początek. Obecnie ciężko stwierdzić, czy iPady pójdą w ślady iPhone’a 7 i otrzymają dotykowy przycisk, czy pozostaną z fizycznym.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
  • masi0

    czekam na nowego iPada mini – dla mnie idealny pośrednik między laptopem a telefonem

  • Remik_K

    Ja również czekam na iPad’a Mini. Kocham ten model. Telefon to dla mnie telefon. Nawet jak bym miał wersje iPhona z Plus to i tak mi iPada nie zastąpi, a Mini jest rewelacyjny. Dlatego telefon biore zawsze mniejszy + iPad mini. Genialne polaczenie i do tego mam 2 urzadzenia a nie jedno.

  • Blob_

    Zgadzam się z przedmówcami, iPad mini jest idealny :) szczególnie do konsumpcji treści z neta w domu a przede wszystkim w podróży (mobilność). Na pewno zakupie kolejna wersje :)