Krzysiek Borek24.10.2016
Apple szykuje ładowarkę USB-C podobną do MagSafe?

Osobiście nie miałem do czynienia z MacBookiem, korzystającym ze złącza MagSafe do ładowania baterii. Dobrze wiecie, że MacBook Retina już go nie ma, ale wygląda na to, że nowe modele Pro mogą je zachować w zupełnie nowej postaci.

Tak twierdzi pan Kuo z KGI, jednak nie ma pewności, kto wyprodukuje ładowarkę. Na ten moment nie wiemy, czy będzie to Apple, czy może jedna z firm trzecich produkująca akcesoria dla sprzętu Amerykanów. Pierwszym laptopem z USB-C w ofercie był MacBook z 12 – calowym ekranem, jeden port pozwala ładować baterię i wymieniać dane z różnymi urządzeniami peryferyjnymi pod warunkiem, że mają USB-C.

macbook

Oprócz nowej ładowarki powinniśmy spodziewać się 2 TB dysku SSD i wyświetlacza z energooszczędnym panelem, cechującym się lepszą jakością wyświetlania obrazu. Rozdzielczości powinny pozostać bez zmian w porównaniu z poprzednimi modelami.

Na konferencji pojawią się dwa warianty MacBooka Pro z dotykowym panelem OLED i możemy na razie zapomnieć o 13 – calowym MacBooku, który idealnie wpisałby się w segment, który obecnie zajmuje model z mniejszym, 12 – calowym wyświetlaczem. Poza panelem, na pewno pojawi się klawiatura z mechanizmem motylkowym, port Thunderbolt 3 i USB-C. Nowe zawiasy nie będą dostępne wyłącznie w Pro, bo pojawią się też w dotychczas sprzedawanych modelach.

Dotykowy panel OLED ma korzystać z dedykowanego mu układu scalonego, ale na ten moment nie wiemy, czy będzie to zupełnie nowa jednostka. Być może Apple pójdzie na łatwiznę i umieści tam układ scalony S2 dostępny obecnie w najnowszych modelach Apple Watcha.

Laptopy to nie wszystko, w przyszłym roku powinien pojawić się nowy iMac 5K i wyświetlacz ze złączem Thunderbolt. Może wam się wydawać, że na konferencji nie będzie zbyt wielu produktów, ale od czasu do czasu tak się zdarza. Sam jestem zainteresowany nowym modelem Pro, ponieważ w końcu na poważnie muszę pomyśleć o zmianie leciwego już Chromebooka na lepszy sprzęt. Mam tylko nadzieje, że jego cena nie zmiecie mnie z krzesła.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek