Krzysiek Borek17.03.2017
Apple TV 5 dostrzeżone w logach deweloperskich

Miesiąc temu Bloomberg doniósł, że Apple rozpoczęło testy nowego modelu Apple TV o nazwie kodowej J105 i może je zapowiedzieć jeszcze w tym roku.

Wygląda na to, że nie można wykluczyć takiej okoliczności, ponieważ sprzęt pojawił się w logach deweloperskich.

Firi Games odpowiedzialne za Phoenix HD i Phoenix II widziało Apple TV 6,2 działające na tvOS 11 we własnych logach deweloperskich z gry Phoenix HD. Adres IP urządzenia pochodzi właśnie z Cupertino, co w teorii oznacza rozpoczęcie wewnętrznych testów nowego Apple TV.

Obecnie dostępny model ma oznaczenie 5,3, a 6,2 nie widnieje w żadnym z wydanych dotychczas modeli. Szczegółowe informacje mogą nie być prawdziwe, ale podobnie było z iPhone’em 5s z iOS 7, który pojawił się w logach deweloperskich 9 miesięcy przed zapowiedzią.

W tym momencie nie dysponujemy szczegółowymi informacjami na temat nowej przystawki telewizyjnej, ale pewniakiem powinien być wydajniejszy układ scalony.

Ponadto warto nadmienić, że Apple TV nie sprzedaje się najlepiej i mam wrażenie, że Amerykanie wydają kolejne modele w ramach własnego hobby. Chyba dlatego Apple nie zdecydowało się na własną usługę streamowania telewizji i w zanadrzu mają jedynie oryginalne (stworzone przez siebie) treści.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Łukasz

    heh, a przymierzałem sie do wymiany atv3 na atv4… chyba jednak poczekam