Krzysiek Borek20.10.2016
Apple twierdzi, że ładowarki i kable Lightning sprzedawane na Amazonie są nieoryginalne

Zazwyczaj staram się używać oryginalnej ładowarki i kabla Lightning do swoich urządzeń mobilnych, ale od czasu do czasu decyduje się na podjęcie ryzyka w kwestii ładowarki.

Od dłuższego czasu korzystam z ładowarki BlitzWolf i nie mam żadnych problemów, a zamiast oryginalnego kabla stosuje model z certyfikatem MFi.

Jednak Apple ostatnio wytoczyło ciężkie działa w stronę Mobile Star, ponieważ firma złamała prawa autorskie i znaki towarowe Apple. Dodatkowo sprzedają oni nieoryginalne akcesoria potrzebne do ładowania sprzętu i wymiany danych na Amazonie i Grouponie. To nie wszystko, według Amerykanów większość (90%) tych akcesoriów nie jest oryginalnych.

Sprawa dotyczy 5W ładowarki dla iPhone’a i kabla Lightning, które według producenta nie tylko są nieoryginalne, ale narażają również zdrowie lub życie użytkownika. Wszystko z powodu braku odpowiedniej izolacji i krótkich odstępów między niskim a wysokim napięciem.

18692-18009-6a0120a5580826970c01bb0946da03970d-800wi-l

Amerykanom udało się odkryć ten problem podczas ich notorycznego sprawdzania akcesoriów, a sprzedawca (Mobile Star) zarzeka się, że większość ich produktów jest oryginalnych i spełnia wszystkie wymogi potentata z Cupertino. Ponadto okazało się, że 90% akcesoriów jest nieoryginalnych (na Amazonie).

Amazon to nie wszystko, sprzedawca sprzedawał akcesoria również na Grouponie, a jeden z pracowników Apple kupił od nich nieoryginalne słuchawki EarPods i kable Lightning z odbiorem osobistym.

Apple domaga się odszkodowania w kwocie 2 mln $ i 150000 $ zadośćuczynienia za każde pogwałcenie ich prawa autorskiego. Nawet Amazon zabrał głos w tej sprawie.

Amazon has zero tolerance for the sale of counterfeits on our site. We work closely with manufacturers and brands, and pursue wrongdoers aggressively.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
  • Dorian

    Kazda firma powinna walczyc z czyms takim. W dodatku jezeli firma sprzedaje tak drogie akcesoria to powinna wymyslec cos co ciezko podrobic jakis szczegoł, nie moja w tym głowa ale mam dosyc kupowania rzeczy u zastanawiania sie czy to oryginał i nie tylko mowa o akcesoria apple. Czasem zanim cos kupie musze tracic duzo czasu na szukanie roznic miedzy oryginalem a podroba. A wydawac trzy razy wiecej w salonach formowych tez nie jest mi na ręke

    • Oryginalne adaptery USB, Camera Kit czy konwertery AV HDMI mają chip z nr seryjnym więc podróbki nie działają, To samo powinni zrobić z kablami za taką wysoką cenę.