Krzysiek Borek01.01.2017
Apple ubija Prometheus

Końcówka bieżącego roku w kwestii omijania zabezpieczeń iOS i dodania możliwości powrotu do starszych wersji oprogramowania była dla mnie przełomowa.

Jednak nasza radość nie będzie trwać zbyt długo, Apple wczoraj zablokowało Prometheus i dzięki zmianom na serwerach TSS aplikacja (przynajmniej do kolejnej aktualizacji) jest bezużyteczna.

Pierwsze informacje o zakończeniu działania programu pojawiły się na reddicie i wygląda na to, że Apple szybko poradziło sobie z zablokowaniem programu umożliwiającego powrót do starszej wersji iOS. Podczas korzystania z narzędzia pojawi się błąd mówiący wyłączeniu serwera TSS przez Apple, a wtedy oprogramowanie nie może zostać zweryfikowane. Na stronie serwera pojawia się komunikat „Serwer nie odpowiada” to pewnie wina wprowadzanych zmian, mających na celu zniwelowanie działania Prometheus.

Serwer działa wyłącznie dla użytkowników chcących zaktualizować oprogramowanie swoich urządzeń, więc brak odpowiedzi serwera ma tylko jeden cel, permanentną blokadę narzędzia autora. Dla mnie to żadna niespodzianka zdaje sobie sprawę z tego, że Apple dość szybko blokuje Jailbreak, więc Prometheus nie był wyjątkiem od reguły.

Tihmstar zabrał głos w tej sprawie i wygląda na to, że potrzebne są pomniejsze poprawki, pozwalające na dalsze użytkowanie aplikacji. Wszystko powinno się pojawić po zakończeniu sympozjum 33c3, na którym autor zaprezentował swoje narzędzie. Oczywiście nie podał żadnej daty, kiedy jego aplikacja zacznie działać na nowo.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek