Krzysiek Borek25.05.2016
Apple udostępni programistom Siri SDK?

W zeszłym tygodniu Google zaprezentowało swoją odpowiedź na Amazon Echo — Google Home, podczas gdy autorzy Siri pokazali asystenta głosowego Viv.

Wygląda na to, że Apple nie będzie w tyle, ponieważ w kuluarach mówi się, że szykują oni podobne urządzenie i zamierzają dać dostęp programistom do Siri, co ma nastąpić podczas tegorocznego WWDC.

siri

Dzięki SDK programiści będą mogli tworzyć aplikacje i wprowadzać swojego usługi za pomocą Siri, tak samo, jak Amazon, Google i Viv.

Obecnie Apple ma podpisaną umowę z Yelp, więc ta usługa powinna pojawić się jako pierwsza. Jednak dzięki udostępnieniu narzędzi nawet firmy trzecie będą w stanie przygotować odpowiednie aplikacje i usługi. Raport zdradza również, że autor danej aplikacji/usługi będzie odpowiedzialny za wprowadzenie jej do asystenta głosowego w odpowiednim do tego momencie.

Za przykład może posłużyć Uber, użytkownik po wypowiedzeniu komendy głosowej będzie mógł zamówić kierowcę pod swój adres. Możliwości Siri dzięki wprowadzeniu SDK mają być porównywalne z Viv.

Urządzenie podobne do Amazon Echo powstaje od połowy ubiegłego roku i zostanie wyposażone w głośnik i sieć bezprzewodową. Ponadto nie zapomniano o integracji z HomeKit i AirPlay, co pozwoli na używanie sprzętu jako głośnik do odtwarzania ulubionych utworów.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek