Krzysiek Borek06.08.2015
Apple udostępnia trzecią wersję poglądową OS X 10.10.5 Yosemite

Apple nadal pamięta o deweloperach, czego dowodem jest udostępnienie trzeciej wersji wstępnej OS X Yosemite (10.10.5) prawie tydzień po udostępnieniu poprzedniej. Poza tym minął niemal miesiąc o wydania ostatecznej wersji 10.10.4.

Dzisiejszą wersję testową (14F25a) można pobrać za pośrednictwem aktualizacji w Mac App Store lub bezpośrednio ze strony deweloperskiej Apple. Pierwsze dwie odsłony testowe nie miały zbyt wielu zmian, które oddziałują bezpośrednio na użytkowników.

yosem

Wydana wczoraj wersja testowa skupia się na poprawkach błędów z poprzednich wersji i poprawia ogólną wydajność systemu operacyjnego. OS X 10.10.5 beta 2 eliminował problem z luką DYLD_PRINT_TO_FILE, o której ostatnio było głośno. Luka zostanie ostatecznie załatana podczas wydania ogólnodostępnej aktualizacji do OS X 10.10.5.

Za niespełna miesiąc zadebiutuje OS X 10.11 El Capitan, a wersja 10.10.5 będzie prawdopodobnie ostatnią, większą aktualizacją Yosemite. Przygotuje go ona na emeryturę, która niebawem nadejdzie. Oczywiście nadal będą pojawiać się drobne aktualizacje, mające na celu poprawę zabezpieczeń po wydaniu El Capitan.

Podczas swojego „żywota” Yosemite został zaktualizowany czterokrotnie (do czasu wydania 10.10.5). Pierwsze skupiały się na zniwelowaniu błędów wieku dziecięcego i dodanie nowych zabezpieczeń, podczas gdy 10.103 wprowadził aplikację Zdjęcia, API dla gładzików z technologią Force Touch, nowe ikony emoji i wiele innych.

Obecnie dostępna wersja Yosemite (10.10.4) skupia się na eliminacji błędów poprzedników i wielu poprawek, dotyczących wydajności systemu operacyjnego. Warto nadmienić, że obecna wersja usuwa również problemy z procesem Discoveryd.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek