Krzysiek Borek02.06.2016
Apple udostępniło wersję testową Swift 3.0 przed WWDC

Od wczoraj zainteresowani programiści mają dostęp do wersji testowej Swift 3.0, czyli kolejnej ewolucji niestandardowego języka programowania przygotowanego przez Apple.

Wersję „snapshot” można pobrać z oficjalnej strony, ale razem z udostępnionym materiałem widnieje ostrzeżenie. „snapshot” nie jest oficjalną kompilacją i wykonano jedynie automatyczne testy zgodności.

Zrzut ekranu 2016-06-02 o 11.48.14

Na Githubie Swifta pojawiła się informacja, że wersja 3.0 wprowadza wiele kluczowych zmian, ale późniejsze wersje będą miały za zadanie utrzymać kompatybilność na wysokim poziomie. Wszystko, co może uszkodzić źródła,zostanie wydanie w najmniej inwazyjny sposób.

Podejrzewam, że najnowsza wersja Swift pojawi się podczas tegorocznego WWDC na keynote otwierającym zgromadzenie dla programistów z całego świata. Nie wydaje mi się, żebyśmy zobaczyli wtedy ostateczną wersję, ona powinna pojawić się podczas konferencji zaplanowanej na tegoroczną jesień.

Mam nadzieję, że tegoroczne WWDC skupi się głównie na iOS, OS X, poprawkom w Apple Music i udostępnieniu SDK Siri dla wszystkich deweloperów. Być może pojawią się nowe akcesoria peryferyjne i Maki, ale osobiście w to wątpię.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • kwawer

  jak tłumaczy Pan angielskojęzyczną informację na język polski to wypadałoby przetłumaczyć wszystko, a nie pozostawiać pojedyczne słowa po angielsku. Bo z artykułu wynika, że Apple wypuściło Swift 3.0 Snapshot, a przecież wiemy, że to nieprawda.

  PS. strasznie kłuje w oczy pozostawianie takich angielskich słów w polskojęzycznym artykule.

  • krzysiekb92

   W materiale źródłowym jest wzmianka właśnie o „Snapshot” ponadto niektóre rzeczy pozostawiam w oryginale. Zdaje sobie sprawę, ze to kłuje w oczy, ale cieżko znaleźć polski odpowiednik.

   • kwawer

    a wie Pan co to snapshot ? podejrzewam, że nie, bo inaczej nie pisałby Pan tego z dużej litery.

    • krzysiekb92

     Podejrzewam, że chodzi o migawkę w wolnym tłumaczeniu, ale na to mało wspólnego z określeniem wersji języka programowania.

 • Pidipius

  To nie jest wersja testowa tylko snapshot z gałęzi „swift-3.0-preview-1-branch”.