Krzysiek Borek11.01.2016
Apple udostępniło wersje testowe watchOS 2.2, OS X El Capitan 10.11.4 i tvOS 9.2

Apple właśnie wydało pierwsze wersje rozwojowe watchOS 2.2, OS X El Capitan 10.11.4 i tvOS 9.2. Warto nadmienić, że nadal trwają testy iOS 9.2.1 i OS X 10.11.3, więc testy nowych wersji zbiegają się w czasie z ich poprzednikami.

Przyjrzymy się zmianom zawartym we wszystkich wymienionych przeze mnie systemów operacyjnych (iOS 9.3 ma osobny wpis). Każda z aktualizacji jest obecnie dostępna tylko i wyłącznie w Centrum deweloperskim Apple. Byłbym wdzięczny, gdybyście zauważone przez was zmiany zamieścili w komentarzach pod artykułem.

OS X El Capitan 10.11.4

Obecnie nie znamy wszystkich zmian zawartych w nowej wersji El Cap, ale wygląda na to, że to jedynie pomniejsza aktualizacja poprawiająca działanie i wydajność fabrycznych aplikacji. Podejrzewam, że wszystkie błędy znajdujące się w wersjach 10.11.2 i 10.11.3 (nadal bety) również zostały zniwelowane.

Jeżeli zauważymy znaczące zmiany, postaramy się zaktualizować wpis.

tvOS 9.2

Aktualizacje wykonacie, podpinając przystawkę telewizyjną do komputera, iTunes automatycznie pobierze oprogramowanie, a potem je wgra. W tym przypadku również nie ma szczegółowych informacji, związanych ze wszystkimi zmianami. Prawdopodobnie możemy spodziewać się poprawek w systemie i poprawy wydajności. tvOS 9.1 był ważniejszą aktualizacją, w końcu ta wersja wprowadziła Siri dla Apple Music, które przydaje się podczas wyszukiwania ulubionych utworów.

Lista zmian:

  • Foldery — pozwala na grupowanie zainstalowanych aplikacji w folderach.
  • Siri — wsparcie dla większej ilości języków, dodano Hiszpański, Francuski, Kanadyjski. W Zjednoczonym Królestwie jest dostępny Angielski (US/UK), a także Australijski.
  • Ostatnio uruchomione aplikacje — dodanie interfejsu pozwalającego na wyłączanie/przełączanie się między uruchomionymi aplikacjami.
  • MapKit — Mapy są obecnie dostępne w tvOS.
  • Podcasty — dodano fabryczną aplikację.
  • Klawiatury Bluetooth — w końcu możecie sparować klawiaturę z Apple TV 4 i wklepywać tekst z klawiatury.

watchOS 2.2

Wasz zegarek musi mieć minimum 50% baterii, aby wykonać aktualizację oprogramowania, musicie podłączyć go do ładowarki i sparować z iPhone’em z iOS 9.3.

Obecnie brakuje szczegółowych informacji na temat zmian zawartych w watchOS 2.2, ale można bym pewnym poprawy działania i wydajności systemu operacyjnego. Warto nadmienić, że wszystkie błędy z 2.1 powinny zostać zniwelowane.

Jedną z zauważonych zmian jest możliwość sparowania wielu inteligentnych zegarków z jednym iPhone’em. Jedynym warunkiem, który trzeba spełnić to posiadanie iPhone’a z iOS 9.3 i Apple Watch z watchOS 2.2.

Źródło: iPhonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek