Krzysiek Borek15.11.2016
Apple usuwa apkę Wideo i zastępuje ją aplikacją TV

Nie pamiętam, kiedy ostatnio korzystałem z wbudowanej aplikacji Wideo w iOS. To pewnie przez to, że w ogóle jej nie używam i pierwsze, co zrobiłem po aktualizacji do iOS 10, to usunięcie jej skrótu.

Nie wiem czym podyktowane jest usunięcie przez Apple aplikacji wideo z oprogramowania, ale zostanie zastąpiona dedykowaną aplikacją TV.

tv

Zmiana będzie widoczna na użytkowników iOS 10.2 na terenie Stanów Zjednoczonych, ponieważ tam pojawi się ona na początku, a dopiero później poza terenem USA. Warto nadmienić, że dotychczasowa aplikacja pozwalała na dzielenie się filmami będąc w domu, a nowa na razie nie ma takiej funkcji.

Obecnie nie wiemy, jak nowa aplikacja będzie traktować nagrania użytkowników, więc wydaje mi się, że przynajmniej podczas testów oprogramowania i aplikacji dostępne będą obydwie. Z drugiej strony Wideo będzie można pobrać w każdej chwili z App Store, o ile zdecydowaliście się na wcześniejsze usunięcie skrótu.

Wideo w Stanach Zjednoczonych będzie domyślnie ukryte w iOS, a aplikacja TV nie. Jednak będzie można przywrócić tę pierwszą, z tym że nie należy spodziewać się jej aktualizacji, ponieważ Apple skupi się wyłącznie na nowym programie.

TV będzie odpowiedzialne za oglądanie filmów i seriali kupionych przez iTunes i magazynowanych w iCloud, a dodatkowo nie będzie miało problemów z odtwarzaniem filmów i seriali z HBO, Hulu, Showtime, Starz i The CW. Ponadto zostanie do niej dodana funkcja single sign -on, pozwalająca na oglądanie zawartości z programów takich, jak HGTV, Travel Channel i wielu innych.

Na ten moment aplikacja jeszcze nie działa tak, jak powinna, ale jest już obecna w iOS 10.2. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych mający iPhone’a, iPoda lub iPada mogą ją wypróbować i sprawdzić, jak działa w tym momencie. Aplikacja dla Apple TV powinna być dostępna dopiero w przyszłym miesiącu. Teraz Wideo nie jest dostępne w App Store (USA) i wyleciało również z ustawień, zamiast starej aplikacji jest już nowa.

Źródło: https://9to5mac.com/2016/11/14/rip-videos-tv-app-ios-10-beta-3/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek