Michał28.04.2015
Apple vs Samsung – różnice w projektowaniu pokazujące słabość Koreańczyków

Samsung po prezentacji najnowszego modelu Galaxy S6 natychmiast został oskarżony o skopiowanie wielu rzeczy z iPhone 6. Głównie chodzi o wygląd ramki.

Apple jak wiemy kładzie bardzo duży nacisk na detale i szczegóły przy projektowaniu swoich urządzeń. U Samsunga widać jest troszkę inaczej. Chociaż Galaxy S6 na pierwszy rzut oka łudząco przypomina iPhone 6, to jak widać na poniższych zdjęciach całość wykonana jest dużo gorzej.

Zdjęcia bardzo wyraźnie pokazują, że w Galaxy S6 niemal wszystkie elementy, które są na ramce urządzenia (mikrofon, wejście na kartę SIM, itp.) umieszczone są w rożnych miejscach, albo nad lub pod środkiem ramki. Co Wy na to? Jest to celowe działanie Samsunga?

S4

S2

S3

W przypadku iPhone wszystko umieszczone jest w linii prostej.

S1

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Oczywiście, że to celowy zabieg mający na celu uniknięcie pozwu sądowego.

 • xazar

  w niedzielę zrobię zrzut do tacy w kościele,że jutro Apple mnie nie oskarżał o podróbę ramki okiennej w łazience….żenada !!!

  • Olek

   A co ma piernik do wiatraka? Żenadą jest żądanie za S6 3 tys. zł i więcej.

 • jen

  O ile nie mam wątpliwości, że Samsung delikatnie rzecz biorąc „pożycza” od Apple, to sorry, ale nierówno ułożone elementy na bocznej obudowie? To już nie są problemy pierwszego świata – to są problemy zerowego świata.