Krzysiek Borek26.08.2016
Apple w przyszłym roku zrezygnuje z fizycznego przycisku „Początek”

Dopiero w przyszłym roku będziemy świadkami radykalnych zmian we wzornictwie kolejnego iPhone’a i wygląda na to, że Apple zamierza pozbyć się fizycznego przycisku początek.

Apple is already at work on a major redesign of the iPhone for 2017 that focuses more heavily on the display by removing the Home button, according to a person familiar with the matter.

iPhone 8, który ma pojawić się w przyszłym roku, otrzyma wyświetlacz OLED, najwięcej zmian ujrzymy zapewne na zewnątrz w porównaniu do obecnie sprzedawanych modeli. Być może producent zdecyduje się na wyświetlacz, w który wmontowany będzie czytnik linii papilarnych i przednia kamerka, ale czas pokaże, co szykuje dla nas Apple.

iPhone7niebieski

Jony Ive wspominał ostatnio, że chciałby zaprojektować urządzenie wykonane z jednej tafli szkła, więc wtedy czytnik linii papilarnych musi być wtopiony w wyświetlacz. Wydaje mi się, że taka zmiana może pojawić się na dziesięciolecie wydania iPhone’a, która będzie mieć miejsce w przyszłym roku.

Mam nadzieję, że obustronnie zakrzywiony wyświetlacz nie będzie sprawiał, że sprzęt będzie wyglądał lepiej. Chciałbym, aby miał wiele praktycznych zastosowań, a nie tylko poprawiał wygląd urządzenia mobilnego, co jest widoczne w przypadku Galaxy S7 Edge.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek