Krzysiek Borek19.08.2016
Apple Watch 2 otrzyma GPS, ale zapomnijmy o wsparciu dla kart SIM/eSIM

Druga generacja inteligentnego zegarka Apple powinna zostać zaprezentowana razem z nowymi iPhone’ami, ale możemy zapomnieć o wsparciu dla kart SIM/eSIM.

Na to wskazuje ostatni raport Bloomberga mówiący o zastosowaniu GPS-u i poprawkach w śledzeniu aktywności fizycznej użytkownika.

iW2

Apple Watch 2 nadal będzie zależny od iPhone’a, ponieważ w Cupertino mieli problem z zastosowaniem odpowiedniego modemu i baterii, która nie oszukujmy się, nie będzie mieć wysokiej pojemności. Właśnie dlatego zrezygnowano z modemu LTE/3G, co jest logicznym posunięciem. Nie zdziwiłbym się, gdyby po jego zastosowaniu większość konsumentów zaczęła narzekać na żywotność baterii.

Apple had been in talks this year with mobile phone carriers in the U.S. and Europe to add cellular connectivity to the watch, according to people familiar with the talks. A cellular chip would have theoretically allowed the product to download sports score alerts, e-mail and mapping information while out of an iPhone’s reach.

During the discussions, Apple executives expressed concern that the cellular models may not be ready for release this year and that the feature may be pushed back to a later generation, according to the people. Apple warned that, even on an aggressive schedule, the earliest possible shipment time-frame for cellular models would have been this December, one of the people said.

Apple od dłuższego czasu pracuje nad opracowaniem modemu, który nie będzie zbytnio drenował baterii, ponieważ Amerykanie chcą sprawić, aby ich urządzenie noszone było niezależne od smartfonu. Mogliby zrobić to już teraz, ale odbiłoby się to negatywnie na żywotności baterii, więc musimy na to poczekać do przyszłego roku.

Dodanie GPS-u sprawi, że AW2 będzie w stanie lepiej określać położenie użytkownika podczas treningu, co powinno przełożyć się na podawanie dokładniejszych danych związanych z odbytymi treningami. Wcześniejsze plotki mówiły również o wprowadzeniu barometru, pojemniejszej baterii i bardziej wodoodpornej konstrukcji.

Raport Bloomberga nie zawiera szczegółowych informacji o dacie prezentacji, ale wygląda na to, że nastąpi ona w tym samym momencie, co telefonów, na które czeka wielu fanów Apple. Idąc tym tokiem myślenia, zobaczylibyśmy zegarek na początku września bieżącego roku.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek