Krzysiek Borek31.07.2016
Apple Watch 2 z cieńszym wyświetlaczem OGS

Według ostatnich doniesień, za którymi stoi DigiTimes dowiadujemy się, że druga generacja urządzenia naręcznego Apple ma korzystać z cieńszego wyświetlacza OGS, zamiast G/G.

Technologia OGS wykorzystuje tylko jedną warstwę szkła, a drugą zastępuje cieńszym materiałem w przeciwieństwie do G/G (gdzie mamy dwie warstwy szkła). Zastosowanie nowej technologii pozwoli na odciążenie zegarka, więc powinien być nieznacznie lżejszy od obecnie dostępnego modelu.

iW2

Zgodnie z TPK Holding obecnie występują problemy z produkcją ekranów OGS i nie ma ich za dużo, ciężko stwierdzić, jak to się odbije na zastosowaniu wyświetlaczy w Apple Watch 2, ale miejmy nadzieję, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik przed jego tegorocznym (?) debiutem.

The large loss for the second quarter was mainly because touch panel orders for iPhones continued to decrease, and Apple will change touch panel technology from G/G to OGS (one glass solution) in the new Apple Watch to be launched in the second half of 2016, TPK said. The change in touch panel technology involved unexpected technological difficulties and therefore yield rates for OGS touch panels were much lower than expected, TPK explained.

Apple Watch 2 nie powinien różnić się wyglądem od pierwszej generacji, a więcej zmian zajdzie w jego trzewiach. Amerykanie powinni wyposażyć go w łączność bezprzewodową (WiFi/sieć komórkową), wydajniejszy układ scalony i być może pojemniejszą baterię.

Osobiście testowałem wiele urządzeń naręcznych i dla mnie nie mają one sensu bytu, ponieważ używam kompaktowych urządzeń mobilnych. Gdybym miał fablet, wtedy mógłbym rozważyć zakup takiego gadżetu. Obecnie są one dla mnie bezużyteczne, bo większość informacji i tak ujrzę na wyświetlaczu telefonu.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek