Michał10.09.2014
Apple Watch – inteligentny zegarek od Apple

W dniu wczorajszym Apple zaprezentowało nam dwa nowe modele iPhone 6. Pisaliśmy już o tym wielokrotnie. Oprócz nowych telefonów pojawił się także zegarek – Apple Watch.

Wygląd zegarka nie różni się za bardzo od innych zegarków tego typu. Ma on prostokątny dotykowy szafirowy ekran z zakrzywionymi krawędziami, a także sporo przeróżnych wymiennych bransoletek, które dostępną w dwóch rozmiarach i różnych kolorach. Nowy zegarek od Apple wyposażony jest także w system Apple Pay umożliwiający płatności za pomocą NFC.

iW5

Zegarek posiada oczywiście szereg różnych czujników, które służą do monitorowania zdrowia i naszych podstawowych funkcji życiowych.

iW

Oprócz tego Apple Watch posiada także przycisk boczny, który umożliwia powiększanie i zmniejszanie dostępnych na ekranie aplikacji, zdjęć itd, a także służy jako przycisk Home. Za pomocą tego przycisku możemy także uruchomić asystentkę głosową Siri.

iW2

Kolejną rzeczą są dostępne w zegarku aplikacje. Jedną z takich apek z której na pewno większość z Was będzie często korzystać jest aplikacja wiadomości, za pomocą której możemy w bardzo szybki sposób wysłać lub odpowiedzieć na otrzymaną wiadomość. Wiadomość może być wysłana zarówno w formie tekstowej, w tym celu należy wybrać z listy odpowiedni szablon, w formie animowanej, lub po prostu w głosowej.

Oprócz wiadomości zegarek pozwala oczywiście na odebranie nadchodzącego połączenia, czy kontrolowanie muzyki w naszym iPodzie, czyli wszystko to co pokazała konkurencja już dwa lata temu.

iW3

Zegarek będzie oczywiście posiadał także możliwość instalacji aplikacji firm trzecich takich jak Facebook, Twitter, Nike itd.

Poniżej umieszczam krótki film prezentujący najważniejsze funkcje, a także możliwości jakie posiada nowy Apple Watch.

Apple Watch kompatybilny jest z następującymi iUrządzeniami:

  • iPhone 6 Plus,
  • iPhone 6
  • iPhone 5S
  • iPhone 5C
  • iPhone 5
  • Jaka będzie nowego zegarka od Apple? Będzie on dostępny w cenie od 350 dolarów wzwyż i pojawi się na rynku na początku przyszłego roku.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz