Krzysiek Borek11.12.2017
Apple wprowadzi pojemniejsze baterie do przyszłorocznych modeli iPhone’a

Dla mnie obok świetnego aparatu najważniejsza jest pojemna bateria i jej szybkie ładowanie. Teoretycznie wszystko to ma mój obecny smartfon, a iPhone’y niekoniecznie.

Na szczęście w przyszłym roku się to zmieni, ponieważ Apple planuje wyposażyć je w pojemniejsze ogniwa.

W przyszłym roku ujrzymy iPhone’a z 6,1″ ekranem LCD nawiązującym wyglądem do ekranu dostępnego w modelu X. Poza nim pojawi się następca X i phablet z 6,5″ wyświetlaczem.

Według analityka KGI Securities obydwa iPhone’y z wyświetlaczem OLED otrzymają pojedynczą baterię w kształcie litery L. Obecnie dostępny iPhone X ma dwie baterie o takim kształcie, choć zachowują się jak jedna. Amerykanie współpracowali z firmą LGC, aby w tym roku pokazać konkurencji pojedynczą baterię „L”, ale się nie udało.

Obydwie baterie składają się na 2716 mAh pojemności, ale w przyszłym roku pojedyncza bateria może mieć 2900 lub 3000 mAh pojemności. X z większym ekranem powinien dostać ogniwo z pojemnością wynoszącą 3300 lub 3400 mAh, podczas gdy model z ekranem LCD zadowoli się kwadratową baterią z pojemnością adekwatną do 2950 mAh.

W przypadku modelu z ekranem LCD zastosowanie kwadratowej baterii odbije się na niższych kosztach produkcji, a co za tym idzie cenie w momencie rozpoczęcia sprzedaży. W końcu to właśnie ten model ma być najtańszy z trójcy przygotowywanej na przyszły rok.

Źródło: phonearena.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek