Krzysiek Borek30.03.2016
Apple wprowadziło testową wersję Safari

Apple wprowadziło dzisiaj Safari Technology Preview, przeglądarkę witryn internetowych, która przyda się w głównej mierze programistom. Pozwoli ona sprawdzić nowe technologie i wdrażane przez ludzi z Cupertino funkcje.

Widać, że wzorują się na Google Chrome Canary, która pozwala na dokładnie to samo, a wszystkie nowości są potem implementowane w wersji przeglądarki dla mas. Warto wspomnieć, że ikona wersji rozwojowej ma fioletowy kolor.

Zrzut ekranu 2016-03-30 o 19.46.55

Aktualizacje będą wydawane co dwa tygodnie, każda z nich będzie poprawiać bezpieczeństwo. Niestety, tę wersję Safari można pobrać tylko i wyłącznie ze strony deweloperskiej Apple, ale po jej instalacji aktualizacje będą pojawiać się w Mac App Store.

Warto nadmienić, że to samodzielna aplikacja, więc może egzystować obok regularnej wersji. Wspiera również wszystkie funkcje iCloud i WebKit Nightly. Debiut tej wersji może zwiastować poprawę jakości głównej wersji przeglądarki i lepsze aplikacje internetowe. Na pierwszy rzut oka zmiany względem regularnej wersji są niewidoczne, ale zainteresowani programiści mogą się z nimi zapoznać tutaj.

Wątpię, żeby Technology Preview przydał się większości użytkowników OS X, ponieważ to dystrybucja dla programistów. Menu deweloperskie jest od razu włączone, a aplikacja nie zawsze działa stabilnie. Wiemy, że wersje testowe będą stabilniejsze od nightly, choć nie sprawdzono wszystkiego w porównaniu z domyślnym Safari.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek