Krystian15.03.2014
Apple wstrzymuje prace nad iPad Pro

Przez kilka miesięcy żyliśmy plotkami o nadchodzącej premierze nowego typu iPada Pro – 12″ calowego.

Jak to z plotkami bywa, okazuje się, że cała sprawa póki co zakończyła swój żywot. Z niewiadomych przyczyn Apple zawiesiło wszelkie prace nad tym urządzeniem i nie będzie wprowadzać go do swojej oferty.

Możliwości takiego rozwoju sytuacji jest kilka. Z tych oficjalnych, podobno dostawcy i producenci urządzeń Apple nie są gotowi na przygotowanie produktu w takiej formie, jakiej oczekuje Apple.

Kolejnym możliwym powodem jest ryzyko, że tak duże urządzenie nie przyjmie się na rynku. Firma może najpierw obserwować jak przyjmą się urządzenia konkurencji i dopiero wtedy wejść na rynek.

Ostatnią możliwością, która jest wysoce prawdopodobna, to niedostosowanie iOS do nowego rozmiaru. Biorąc pod uwagę, że dopiero co została „w bólach” wydana wersja iOS 7.1 – do tego w trakcie są na pewno prace nad iOS 8. Jeżeli plotki o większym iPhone się potwierdzą, Apple może nie dać rady wprowadzić na raz tyle zmian i funkcji, ile by chciało. Lepiej jest odłożyć projekt iPad Pro na następny rok i pokazać urządzenie z perfekcyjnie działającym oprogramowaniem i nowymi funkcjami pod tak duży ekran.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 

@narkoman_
 • Może to i racja.Tutaj są chociaż uczciwi.Ma wyjść badziewie to lepiej dopracować.No i zobaczyć jak w tej kategorii przyjęły się 12 calowe Samsungi,Lenovo,Sony itd.Nie ulega wątpliwości,że Apple jest może ociążałe,ale produkty są dopracowane!

 • piotr

  Rozumiem ze na poparcie tych słów podasz jakieś fakty?

  • mr_pit

   Rozumiem ze rozumiesz co oznacza słowo plotka?

   • piotr

    Aha np to najpierw wymyślimy plotkę a pózniej sami jej zaprzeczamy..dobre;)