Krzysiek Borek09.10.2017
Apple wydaje kolejne wydania testowe macOS 10.13.1, watchOS 4.1 i tvOS 11.1

Beta testy najnowszych wydań macOS 10.13.1, watchOS 4.1 i tvOS 11.1 rozpoczęły się zaledwie dwa tygodnie temu.

Dzisiaj Amerykanie udostępnili kolejne kompilacje testowe wymienionych systemów operacyjnych razem z iOS 11.1.

macOS High Sierra 10.13.1 (beta 17B35a)

Pobierzecie ją z centrum programistycznego Apple lub z Mac App Store, zmiany skupiają się na poprawkach bezpieczeństwa, pomniejszych błędów (z poprzedniej wersji). Niektóre poprawki będą niezauważalne na pierwszy rzut oka, ponieważ są głęboko związane z systemem, poza tym pojawiły się również nowe emoji (Unicode 10). High Sierra zawiera takie nowości jak APFS, nowe formaty wideo i zdjęć (HEIF i HEVC), API Metal 2 i wiele innych. Po aktualizacja .1 nie spodziewajcie się wielu znaczących zmian.

watchOS 4.1 (beta 15R5835d)

Aktualizację dla inteligentnych zegarków pobierzecie za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Pamiętajcie, że wasz Apple Watch musi być wtedy w pobliżu iPhone’a, a bateria powinna mieć przynajmniej 50%. Jeżeli nie spełnicie tych warunków, nie będziecie w stanie zaktualizować oprogramowania w zegarku.

Główną nowością jest używanie Apple Music przez LTE lub WiFi bezpośrednio z zegarka, w jego przypadku również nie zapomniano o nowych emoji (Unicode 10). Strumieniowanie muzyki oznacza, że użytkownicy nie będą musieli jej przechowywać w pamięci zewnętrznej swojego Apple Watcha.

tvOS 11.1 (beta 15J5571d)

Apple nie zapomina również o swoich przystawkach telewizyjnych, czego dowodem jest ciągłe rozwijanie tvOS. Tym razem druga wersja testowa 11.1 jest możliwa do pobrania przez OTA (po zainstalowaniu profilu testowego). Instalacja profilu odbywa się przez Xcode, więc powinniście wiedzieć jak posługiwać się tym programem.

Zapomnijcie o diametralnych zmianach, aktualizacja skupia się na poprawkach błędów, stabilności i wydajności systemu operacyjnego. Zmian w jego wyglądzie nie zauważycie, bo ich po prostu nie ma.

Apple jak zwykle staje na wysokości zadania i szybko udostępnia kolejne wydania testowe systemów operacyjnych. Pamiętajcie tylko o dwóch rzeczach, po pierwsze to nieukończone oprogramowanie, więc mogą występować błędy. Jeżeli się na nie natkniecie, warto je zgłosić Apple, wtedy pracownicy będą wiedzieli co mają poprawić. Dzięki temu oprogramowanie w stabilnej wersji może być pozbawione błędów występujących w wersjach testowych.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek