Krzysiek Borek26.02.2016
Apple wydało aktualizację dla Smart Keyboard, która eliminuje problemy z połączeniem

Wielu użytkowników iPada Pro donosi, że Apple udostępniło aktualizację dla dedykowanej modelowi Pro klawiatury, aby wyeliminować problemy z połączeniem.

Amerykański producent wydał nawet stosowną notatkę na oficjalnej stronie, która opisuje problem.

If your iPad Pro wakes up from time to time when it’s connected to a Smart Keyboard, here’s what to do. To solve this issue, disconnect the Smart Keyboard from your iPad Pro, and then connect it again. When iOS asks if you want to update the Smart Keyboard, tap Update.

Problem dotyczył wybudzenia iPada Pro z podłączoną Smart Keyboard, ale nie wiemy, czy wyeliminowano również inne błędy w działaniu dość drogiego akcesorium. Obecnie skrót Command + Tab ma problemy z przejściem do interfejsu wielozadaniowości i nie wiadomo, czy Apple poradziło sobie również z tym błędem.

pic

Ostateczna wersja iOS 9.3 powinna pojawić się w przyszłym miesiącu i zawiera mnóstwo poprawek przewidzianych dla iPada Pro. Po aktualizacji Command + H będzie służył, jak powrót do ekranu głównego, ale najważniejszą zmianą jest możliwość aktualizacji urządzeń peryferyjnych korzystających z Smart Connector.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Bart

  Eh do czego tu dochodzi – by robic update klawiatury :)
  Nastepme co? Kabel? :)

  Swoja strona – uwazam iz Apple specjalnie zrobilo taki bug ktory jest malo szkodliwy i wydalo update.
  Zaloze sie iz Pencil tez taki update moze miec

  • krzysiekb92

   wątpię, skoro wtyka się go w port Lightning. Obecnie iOS 9.3 pozwala na aktualizacje oprogramowania akcesoriów korzystających z Smart Connector, a nie innego portu.

   • @Orlowskii

    a co to iphone nie robi update czy restore przez zlacze lightning ? to nie ma znaczenia czy telefon czy dlugopis za 100 $

    • krzysiekb92

     Jasne, ale zazwyczaj aktualizujesz przez OTA, a nie podłączasz przy każdej aktualizacji sprzęt do PC/Mac, czy się mylę?

     • @Orlowskii

      Mylisz sie :P zawsze aktualizuje przez itunes. Przy ota wkrada sie duzo bledów i nawet serwisy sugeruja wgrywanie całego ipsw z itunes jako update. Ja tam nie ufam OTA po za tym trzeba zrobic backup danych to i przy okazji mozna zrobic update

 • Sebastian

  Rozumiem że tak aktualizacja jest na 9.3 ?

  • krzysiekb92

   jasne, inaczej jest niedostępna.