Krzysiek Borek26.03.2017
Apple wydało poprawioną wersję iTunes 12.6

Apple udostępniło przedwczoraj poprawioną wersję iTunes 12.6 usuwającą funkcję, która pojawi się przy okazji kolejnej większej aktualizacji aplikacji Apple.

Chwilę po aktualizacji jeden z użytkowników reddita zauważył nową funkcję dostępną w edycji listy odtwarzania. Pozwala ona na wyświetlanie aktualnie odtwarzanego utworu na stronie profilowej użytkownika.

Wtedy nowa funkcja nie robiła nic, ponieważ nie ma jeszcze strony profilowej w iTunes, więc kolejna kompilacja iTunes 12.6 ją usunęła. W liście zmian Apple wyraźnie napisało, że to funkcja przewidziana dla kolejnej aktualizacji, która powinna się pojawić podczas oficjalnego wydania iOS 10.3 i tvOS 10.2.

Obecnie nie wiemy, co będzie zawierała strona profilowa, ale może to być początek do portalu społecznościowego lub wyszukiwania muzyki podobnego do tego w Spotify. Najnowsza wersja jest już dostępna w App Store zupełnie za darmo i dodano do niej również możliwość wypożyczenia filmów i odtwarzania ich na wielu urządzeniach, a nie jednym.

Do niedawna wypożyczony film mogliśmy obejrzeć tylko na jednym urządzeniu, nie pomagało nawet przeniesienie filmu z macOS na iOS lub tvOS. Nie mamy pojęcia, kiedy ta funkcja będzie działać, ale podejrzewamy, że stanie się dostępna dopiero po oficjalnym udostępnieniu stabilnych wersji iOS 10.3 i tvOS 10.2.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek