Michał14.09.2017
Apple wyjaśnia „wpadkę” z Face ID, która miała miejsce podczas prezentacji iPhone X

Na wtorkowej konferencji prezentującej nowe iPhone’y przytrafiła się gigantowi z Cupertino niemiła sytuacja, o której firma na pewno chciałoby jak najszybciej zapomnieć.

Sytuacja dotyczy Face ID i pierwszego uruchomienia nowego iPhoone’a X. Jak widzicie poniżej po podniesieniu iPhone’a X ten nie odblokował urządzenia tak jak powinien, tylko poprosił o kod PIN. Dlaczego?

Na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że jest to wielka wpadka Apple, ale tak nie jest. Firma wyjaśnia, że przed prezentacją wiele osób korzystało z nowego iPhone’a X i po prostu w momencie, gdy Craig chciał go odblokować ten poprosił o kod PIN w celu potwierdzenia, że to faktycznie on. Jest to po poprstu dodatkowe zabezpieczenie.

Taka sama sytuacja ma miejsce w starszych iPhone’ach. Gdy nie odblokujemy urządzenia za 2-3 razem za pomocą Touch ID, to później konieczne będzie podanie kodu PIN w celu potwierdzenia, że to faktycznie jesteśmy my.

Źródło: youtube.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • quba

  „Gdy nie odblokujemy urządzenia za 2-3 razem za pomocą Touch ID”
  Czyli założyć można że telefon 2-3 razy nie rozpoznał jego twarzy i poprosił o kod. Więc jednak wpadka jak z touch ID w iphonach 6.

  • Jerry

   Nie rozumiesz. Córka często bierze mój telefon i się nim bawi. Nie może go odblokować, ale zabawa jest.
   Gdy ja go próbuje odblokować palcem, to muszę wpisać pin, bo było kilka prób nieudanego odblokowania. Pin też trzeba wpisać, jak telefon był restartowany. Żadna to nowość..

   • quba

    Nie wiem co masz za telefon ale u mnie po trzykrotnej próbie użycia niewłaściwego palca, w momencie kiedy wyskakuje kod nadal mogę użyć touch ID.

    • Michał

     Ale z ciebie model. Próbuj 4 razy. Wyskoczy ci monit o kod

     • quba

      Grunt to przeczytać wszystkie komentarze ;)

   • quba

    Ok, za piątym razem pozwala na odblokowanie tylko kodem ;)

 • teoretyk_spisku

  Zwyczajowo Apple nigdy nie tłumaczy przed swoimi niewolnikami – fanami. Jeśli teraz złamał tą tradycje, to znaczy sprawa jest bardzo poważna !

 • Marcin Usarzewicz

  Widzę tu inny problem praktyczny dla przyszłych użytkowników iPhone’a X. Jeśli ktokolwiek ze znajomych/rodziny będzie sobie tylko oglądał ten telefon, z włączoną domyślnie funkcja automatycznego wybudzania ekranu, za każdym razem jak ktoś na telefon spojrzy, system uzna, ze chce go odblokować. Tym samym po „trzech spojrzeniach” prawowity właściciel będzie zmuszany do wpisywania kodu. Taka właśnie sytuacja miała miejsce podczas oficjalnej prezentacji. Czyli w praktyce właściciel będzie musiał dużo częściej wpisywać kod niż miało to miejsce w przypadku Touch ID

  • SmackThat

   Totalna bzdura, będzie się liczyć tylko dodana twarz do FaceID.

   • quba

    „przed prezentacją wiele osób korzystało z nowego iPhone’a X i po prostu
    w momencie, gdy Craig chciał go odblokować ten poprosił o kod PIN” – skanuje wszystkie twarze. Dlatego po kilkukrotnym nierozpoznaniu twarzy zażądał wpisania kodu.

   • Marcin Usarzewicz

    Bzdura powiadasz? A jednak takie same wątpliwości i obawy ma człowiek, który trochę się na tym zna, czyli MKBHD.

    Ten wątek poruszył w swoim ostatnim materiale, od 1:37:
    https://youtu.be/m__4JVtUTCk

    • SmackThat

     Temat poruszony bez podstaw. Jak już go dostanę i będzie sprawiał problemy sam o tym napiszę.

     • Marcin Usarzewicz

      No nie do końca bez podstaw, tylko właśnie na podstawie tego co przyznało samo Apple i logicznej analizy. Ale zgadzam się, że to na ten moment przypuszczenia i wszystko potwierdzi się lub nie w praktyce jak już pierwsze telefony trafią do właścicieli.

 • Waldemar Sinicki

  normalna rzecz, żadna wpadka

 • barteq

  Skoro urządzenie prosiło go o podanie kodu PIN to jakim cudem on odblokował telefon bez kodu? Po 3 błędnych próbach odblokowania telefonu podanie kodu to jedyna możliwość aby z niego korzystać, więc gdyby rzeczywiście tak było jak Apple podaje to Craig powinien wpisać kod, wygasić ekran i wtedy próbować je odblokować za pomocą Face ID…

  • kaliente

   Wziął drugi model, bo miał dwa na wszelki wypadek.

   • quba

    Wyłączył telefon i spojrzał jeszcze raz. Normalny bug.

    • NinJax

     Nie. Prawda jest taka, że telefon nie rozpoznał jego twarzy. Wtedy Craig pomyślał, że to może przez pot. Następnie ręką przetarł twarz dwukrotnie na obu policzkach i wziął drugi model, który rozpoznał go od razu. Pierwszy model i tak chciał pin z powodu kilkukrotnego błędnego rozpoznania twarzy.

     Apple broni się dorabiając marketingową mowę do niedopracowanego rozwiązania. Ale najprawdopodobniej to załatają updejtami.

    • kaliente

     Nie.

 • Wierzcie lub nie, ale ja w swoim LG p920 (Optimus 3D) z 2011 roku miałem face unlocker, który działał dobrze. Zatem tak jakbym cofał się w czasie czytając takie nowości jak face ID, dwa aparaty, czy live photo, a pewnie za jakiś czas Apple umożliwi robić zdjęcia i filmy 3D tymi camerami w iPhone 7 plus :-) To wszystko jest w stareńkim LG p920; de facto moim ulubionym sprzętem.