Krzysiek Borek17.06.2016
Apple wyjaśniło dlaczego iMessage nie będzie kompatybilne z Androidem

WWDC rozpoczęło się w miniony poniedziałek i na keynote nie wspomniano w ogóle o iMessage dla Androida, na które osobiście czekam. Niestety, wygląda na to, że się go w ogóle nie doczekam.

When I asked a senior Apple executive why iMessage wasn’t being expanded to other platforms, he gave two answers. First, he said, Apple considers its own user base of 1 billion active devices to provide a large enough data set for any possible AI learning the company is working on. And, second, having a superior messaging platform that only worked on Apple devices would help sales of those devices — the company’s classic (and successful) rationale for years

Jeszcze przed tegorocznym WWDC pojawiła się plotka o wprowadzeniu iMessage na system operacyjny Google, ale podczas konferencji nic nie wyjaśniono. Apple nadal zamierza zostawić tę aplikację dla siebie, ponieważ korzysta z niej większość użytkowników i nie widzą sensu wydawania jej na Androida.

Myślałem, że wraz z wydaniem Apple Music na zielonego robota doczekam się większej ilości aplikacji mobilnych z Cupertino, ale tak się niestety nie stanie.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek