Krzysiek Borek17.06.2016
Apple wyjaśniło dlaczego iMessage nie będzie kompatybilne z Androidem

WWDC rozpoczęło się w miniony poniedziałek i na keynote nie wspomniano w ogóle o iMessage dla Androida, na które osobiście czekam. Niestety, wygląda na to, że się go w ogóle nie doczekam.

When I asked a senior Apple executive why iMessage wasn’t being expanded to other platforms, he gave two answers. First, he said, Apple considers its own user base of 1 billion active devices to provide a large enough data set for any possible AI learning the company is working on. And, second, having a superior messaging platform that only worked on Apple devices would help sales of those devices — the company’s classic (and successful) rationale for years

Jeszcze przed tegorocznym WWDC pojawiła się plotka o wprowadzeniu iMessage na system operacyjny Google, ale podczas konferencji nic nie wyjaśniono. Apple nadal zamierza zostawić tę aplikację dla siebie, ponieważ korzysta z niej większość użytkowników i nie widzą sensu wydawania jej na Androida.

Myślałem, że wraz z wydaniem Apple Music na zielonego robota doczekam się większej ilości aplikacji mobilnych z Cupertino, ale tak się niestety nie stanie.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Jacek Se

  I bardzo dobrze! To nas rożni od Androida.

  • Marcin

   I bardzo dobrze że to była tylko plotka,imessage powinno być wyłącznie dla posiadaczy sprzętu Apple

   • andronik

    w dobie komunikatorów kto korzysta z iMessage?! Przeżytek…godne iOSa

    • Marcin

     Ja używam,nawet kilkadziesiąt razy dziennie i dobrze mi z tym,moim znajomym też…

 • Waldemar Sinicki

  Niech androidowcy wymyślą swojego iMessage’a albo już może mają coś podobnego?!

  • krzysiekb92

   Hangouty i nowa aplikacja, która już lub niedługo się ukaże.

 • Wkurwi0ny

  Krzysiek pomóż, za chiny nie mogę aktywować imessage w nowo skonfigurowanym iphonem z ios 9.3.1. Od dwóch dni co jakiś czas próbuje, ale ciągle wisi aktywacja w trakcie i po około godzinie wyskakuje że nie powiodło się. Przejrzałem poradniki w necie, wiem że to był jakiś błąd apple -podobno nalrawiony już dawno..yhy.. No nie idzie załączyć imessage pod numer telefonu. Wtf?