Krzysiek Borek29.10.2016
Apple wyjaśniło dlaczego MacBooki Pro (2016) mają maksymalnie 16GB RAM

Dla mnie 16GB pamięci operacyjnej w laptopie to zdecydowanie za dużo i spokojnie wystarczyłaby mi połowa, jednak na świecie są ludzie,którym nawet maksymalna ilość nie wystarcza. Być może zaczną narzekać, ale nie mają po co.

Wszystko za sprawą wyjaśnienia faktu ze strony Apple, które twierdzi, że większa ilość pamięci negatywnie wpłynie na doświadczenia płynące z używania MacBooka Pro (2016). Według producenta więcej niż 16GB RAM-u sprawiłoby, że sprzęt działałby krócej, a wydajność by się nie zmieniła.

To put more than 16GB of fast RAM into a notebook design at this time would require a memory system that consumes much more power and wouldn’t be efficient enough for a notebook. I hope you check out this new generation MacBook Pro, it really is an incredible system.

W większości przypadków nowe laptopy Apple powinny pracować 10 godzin z dala od ładowarki i Apple nie chciało w tej kwestii stawiać na kompromis, który zostałby spowodowany 32GB pamięci operacyjnej. 13 – calowe modele mają 8GB RAM-u, ale można dodać kolejną kość, pozwalającą na uzyskanie 16GB, podczas gdy 15 – calowy wykorzystuje już maksymalną wartość.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek
 • Michaelxdd

  Szczerze powiem, że jakoś nie kupuję tego wyjaśnienia.

  • elliott

   Nie musisz kupować. Ale fakt jest taki że MacOS chodzi perfekcyjnie już na 8GB a nie jednokrotnie na 4GB RAM. To nie Windows.

   • KrytycznymOkiem

    Tyle, że nie każdy używa kompa do poczty.

    • elliott

     Ja nie używam i 8GB w moim MB12 w zupełności wystarcza.

   • Michaelxdd

    System systemem, ale nie chodzi o to, że mamy mieć już teraz wsadzone 32GB, tylko o to, że jeżeli ktoś kupuje sprzęt na kilka lat to żeby miał możliwość rozszerzenia pamięci RAM. I to tyczy się zarówno macOS, Windowsa i Linuxa.

   • Molimo

    No zobacz. Mam SP4 z 4GB i działa perfekcyjnie do tego czego potrzebuje. Ah ten Windows…

  • Iro D

   Bo prawdziwy powód nie został podany. Te maki mogły by mieć nawet po 64GB ramu. Moją teorię spiskową można przeczytać tu: http://myapple.pl/posts/12504-64-gb-ram-u-w-mbp-2016-czy-to-mozliwe

   • Michaelxdd

    Tak, czytałem wcześniej twoją opinię, ponieważ obserwuję stronę myapple.pl, także masz sporo racji niestety…

 • Sibul

  Takie herezje to chyba tylko na Macu bo jak masz Windows to 8 Giga ram to mało. Mam 12 Giga w laptopie i dysk ssd to jest komfort.
  Z tym ramem jak bym słyszał Bill Gatesa „640 KB pamięci operacyjnej powinno każdemu wystarczyć…”

  • elliott

   „…bo jak masz Windows…” I tu sobie wyjasniles. MacOS to nie Windows. Tak samo jest w iOS w porównaniu do Android-a

 • Kaczor

  Czy ktoś czyta artykuły przed publikacją ?
  Czy bezmyślnie kopiuje z źródła potem translator i gotowe…

 • Kamil Stawiarski

  16gb to może być dużo dla zwykłego użytkownika ale nazwa „pro” sugeruje przeznaczenie dla profesjonalistów. Ja na codzień pracuję z dużą ilością wirtualnych maszyn i chciałbym mieć wybór: więcej ram czy dłuższy czas pracy baterii.

  Jestem użytkownikiem macbooków od 5 lat i chwalę sobie sprzęt i os. Ale nie nugujmy faktów – dali ciała.