Krzysiek Borek29.10.2016
Apple wyjaśniło dlaczego MacBooki Pro (2016) mają maksymalnie 16GB RAM

Dla mnie 16GB pamięci operacyjnej w laptopie to zdecydowanie za dużo i spokojnie wystarczyłaby mi połowa, jednak na świecie są ludzie,którym nawet maksymalna ilość nie wystarcza. Być może zaczną narzekać, ale nie mają po co.

Wszystko za sprawą wyjaśnienia faktu ze strony Apple, które twierdzi, że większa ilość pamięci negatywnie wpłynie na doświadczenia płynące z używania MacBooka Pro (2016). Według producenta więcej niż 16GB RAM-u sprawiłoby, że sprzęt działałby krócej, a wydajność by się nie zmieniła.

To put more than 16GB of fast RAM into a notebook design at this time would require a memory system that consumes much more power and wouldn’t be efficient enough for a notebook. I hope you check out this new generation MacBook Pro, it really is an incredible system.

W większości przypadków nowe laptopy Apple powinny pracować 10 godzin z dala od ładowarki i Apple nie chciało w tej kwestii stawiać na kompromis, który zostałby spowodowany 32GB pamięci operacyjnej. 13 – calowe modele mają 8GB RAM-u, ale można dodać kolejną kość, pozwalającą na uzyskanie 16GB, podczas gdy 15 – calowy wykorzystuje już maksymalną wartość.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek