Michał20.02.2014
Apple wykupiło cały zapas 4,5″ ekranów szafirowych

Plotki na temat dwóch modeli iPhone 6 w sieci pojawiają się już od ponad miesiąca. Dzisiaj dowiadujemy się czegoś zupełnie nowego.

Według dyrektora generalnego Canonical, firmy zajmującej się produkcją Ubuntu, Apple wykupiło cały, trzy letni zapas 4,5″ ekranów pokrytych szkłem szafirowym. Firma Canonical planowała zakup takich ekranów do swojego smartfona, ale Apple okazało się szybsze.

Temat ekranu szafirowego w ostatnim czasie jest tematem bardzo gorącym. Informacje pojawiające się w sieci są różne. Jedne mówią o tym, że ekrany takie miałby pojawić się jedynie w eksperymentalnym iUrządzeniu z ekranem 5,6″ inne, że szkło szafirowe miałoby zostać użyte tylko w nowym zegarku od Apple.

Co Wy o tym wszystkim myślicie? Uważacie, że zobaczymy w tym roku iPhone z szafirowym ekranem?

Źródło: appadvice.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz
 • Lucas

  No raczej zegarków z ekranem 4.5″ nie wypuszczą, więc całkiem prawdopodobne że pojawią się one w nowym modelu iPhone’a

 • Pidipius

  Może i tak, ale mnie się bardziej podobały plotki o ogniwach fotowoltaicznych w ekranie. A tak – szafirowe czy nie – to tak naprawdę mało istotne…

 • 4,5″, też fajnie, ale może od razu 4,94″, a nie dopiero za dwa lata ;-/

 • Janusz Pałucha

  Jak to się potwierdzi to od razu nasuwają mi się pytania… 3 letni zapas.. ile to w szt.?
  Bo na tej podstawie będzie można się dowiedzieć czy.. dany model będzie produkowany przez 3 lata czy może kolejne 3 modele będą miały wielkość 4,5″

  Jak będzie to wielkość 500-1mld. to będzie jeden model produkowany przez 3 lata (na początek będzie to model topowy a potem zajmie miejsce obecnie iPhone 4 który będzie sprzedawany na rynkach wschodzących) ale jak już w granicach 1,5 – 2 mld. lub więcej szt. to będzie to kilka modeli.. które zobaczymy przez kolejne lata..