Krzysiek Borek07.04.2016
Apple załatało lukę pozwalającą na dostęp do kontaktów i zdjęć

Przedwczoraj informowaliśmy was o luce w iOS 9.3.1 pozwalającej na dostęp do kontaktów i zdjęć z zablokowanego ekranu. Okazuje się, że Apple już całkowicie pozbyło się problemu za pomocą drobnej aktualizacji.

Wystarczyło poprosić Siri o wyszukiwanie Tweetów, a po wyświetleniu kontaktów z portalu społecznościowego użytkownik uzyskiwał dostęp do kontaktów z urządzenia i zdjęć. Błąd występował tylko i wyłącznie na obydwu wariantach iPhone’a 6s, ponieważ do działania wymagał 3D Touch. Po aktualizacji nie można już głosowo wyszukiwać informacji z Twittera na zablokowanym ekranie, jeżeli to zrobicie Siri poprosi was o odblokowanie.

Dodatkowo wprowadzono możliwość uruchomienia Night Shift przy pomocy asystenta głosowego w momencie, gdy włączone jest oszczędzanie energii. Niestety, po wydaniu odpowiedniej komendy, tryb ten zostanie automatycznie wyłączony, jeżeli zdecydujemy się na włączenie Nocnej Zmiany. Oznacza to, że Night Shift nie działa już podczas oszczędzania energii, choć funkcja działała na wersjach testowych iOS 9.3, ale w końcu ją usunięto.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek