Krzysiek Borek20.01.2016
Apple zamierza porzucić wydawanie corocznych aktualizacji iOS?

Wydany w ubiegłym tygodniu iOS 9.3 (na razie tylko dla beta testerów), wnosi do systemu z Cupertino wiele nowości i eliminuje błędy poprzedników. Łatwo zauważyć, że główną zmianą w oprogramowaniu bez wątpienia jest „Tryb nocny” i ochrona notatek za pośrednictwem Touch ID.

Wniosek jest dość prosty, takie zmiany zazwyczaj pojawiają się na corocznym Keynote poprzedzającym WWDC, ale Apple wraz z wydaniem wersji rozwojowej 9.3 najprawdopodobniej zaczyna bardziej przykładać uwagę do drobnych aktualizacji. Pozwoli to na szybsze wdrażanie rozwiązań, a użytkownicy nie będą musieli długo czekać na nowości.

Kolejną rzeczą, która może świadczyć o tym, że Apple porzuci coroczne aktualizacje jest fakt, że wraz z pojawieniem się iOS 9.3 beta 1 powstała specjalna strona informująca o nowościach dostępnych w najnowszej wersji iOS. Do tej pory nigdy coś takiego nie miało miejsca. Informacje o nowościach iOS pojawiały się raz w roku po Keynote.

Zrzut ekranu 2016-01-20 o 14.09.58

Takie podejście Apple do aktualizacji z mojego punktu widzenia jest odpowiednim krokiem, oczywiście, jeżeli w parze z nowymi funkcjami będą szły aktualizacje dla aplikacji domyślnych. Zazwyczaj największe zmiany pojawiają się w ich przypadku co roku, ale sytuacja powinna ulec zmianie.

Myślicie, że ta ścieżka rozwoju iOS jest/będzie lepsza od obecnej?

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • Krzysiek

  Jestem jak najbardziej za. Niech dopracuja jeden system, który będzie chodził sprawnie, a nie jak teraz, ze co nowa wersja to zawsze jakiś problem.

  • Rafał Gruszka

   Dokladnie

  • dashite

   Dokładnie, 9.3 rzeczywiście działa super a w finalnej wersji bedzie pewnie jeszcze lepiej. Ale musiałem czekać 4 miesiące zeby moj telefon działał jak na 8.4.1…

 • Piotr

  Autor jest niestety nie doinformowanym autorem. Gdy wyszła beta iOS 7.1 Apple rownież otworzyło stronę z informacjami o tym uaktualnieniu a także zamieściło info ze iPhone 4 będzie działał lepiej po tej aktualizacj

 • Marcin Wojciechowski

  Moim zdaniem niech wydają nowy IOS raz na dwa lata ale dodadzą wreszcie dla iPadów możliwość korzystania z myszy albo touchpada a także obsługe hosta OTG w złączy Lightning i niech ten iPad przestanie być tylko namiastką rasowej hybrydą za jaką ma uchodzić np iPad Pro. Do iPhona (iPada też) powini jeszcze dodać odpowiednik trybu Continuum i będzie git. Jakby co dwa lata wydawali nowego iOSa to nie dość, że mieliby bardziej sprawny i dopracowany system to jeszcze byłby on wyposażony w nowe rozwiązania zbliżające go do tego co oferuje Android lub Windows na tabletach. I właśnie tym krokiem powinno iść Apple.