Krzysiek Borek21.09.2016
Apple zamierza przejąć McLarena?

Apple niedawno rozpoczęło rozmowy z MacLarenem mające na celu przejęcie producenta luksusowych i sportowych aut, a także ich drużyny w Formule 1.

Cena ma podobno oscylować między 1,3, a 1,9 miliarda $, tak twierdzi Financial Times.

Wydaje mi się, że Apple po przejęciu producenta samochodów będzie w stanie przyśpieszyć pracę nad swoim własnym, choć najbardziej Amerykanie są zainteresowani ich patentami, technologią samochodową i możliwościami pracowników (inżynierów).

The California technology group, which has been working on a self-driving electric vehicle for more than two years, is considering a full takeover of McLaren or a strategic investment, according to three people briefed on the negotiations who said talks started several months ago.

A tie-up with McLaren, whose expertise ranges from automotive engineering and on-board computer systems to novel chassis materials such as carbon fibre and aluminium, could accelerate Apple’s secretive automotive project. Apple and McLaren declined to comment.

McLaren jest znany z produkcji drogich sportowych aut, wliczając w nie P1 i F1, które są wykorzystywane w sportach motorowych. W zeszłym roku z taśmy produkcyjnej zeszło zaledwie 1654 samochody, ale każdy z nich kosztuje milion dolarów. Nie można zapomnieć o ich drużynie w Formule 1 – McLaren Honda, która wygrała najwięcej grand prix niż jakakolwiek inna drużyna od 1966 roku.

Apple podobno zwolniło większość pracowników związanych z ich projektem autonomicznego samochodu. Obecnie na czele projektu stoi Bob Mansfield, ale bez własnej technologii ciężko zrobić cokolwiek. Właśnie dzięki przejęciu McLarena sytuacja ma się poprawić.

Warto nadmienić, że drużyna Formuły 1 została sprzedana Liberty Media za 4,4 miliarda $.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek
 • O jakiej drużynie F1 mowa ?

  • krzysiekb92

   McLaren Honda.

   • :)

    Skąd taka informacja ? Bo z tego co mi wiadomo to oni kupili markę F1.

 • angol

  Chcieć to można,ale wątpię,żeby Bahrajn który 30% i Daimler AG 40% posiadacze udziałów zgodzą się na to. Bahrajn który od dawna chce przejąc McLarena w całości, ba nawet zmusili Team do rezygnacji silników od Mercedesa na korzyść Hondy.