Michał31.08.2017
Apple zaprasza na prezentację nowych iPhone’ów

To już pewne. We wtorek 12 września po godzinie 19 polskiego czasu, Apple zaprezentuje światu nowe iPhone’y, Apple Watch Series 3 oraz Apple TV  z 4K.

Kilka minut temu w sieci pojawiła się informacja, że już we wtorek 12 września odbędzie się specjalna konferencja „Let’s meet at our place” na której, Apple zaprezentuje nowe iPhone’y 7s, iPhone’a Edition nowe Apple Watch Series 3 oraz Apple TV z 4K. Konferencja odbędzie się w Steve Jobs Theater w Cupertino.

Pamiętajcie aby tego wieczoru być z nami. Postaramy się jako jedni z pierwszych informować Was o wszystkich nowościach.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.

@michal_rz
 • Cześć

  Udostępnią ios 11 finalną wersje dla wszystkich w tym dniu?

  • Danax

   Tak, jak co roku we wrześniu zresztą.

   • Cześć

    A nie było tak, ze w dniu premiery prezentowali system a wypuszczali dopiero kilka dni później?

    • Danax

     Nie. Było tak, że ogłaszali np. iOS9 i mówili, można go pobrać od… teraz :)
     Dokładnie w momencie ogłoszenia informatycy Apple puszczali aktualizację na global.

     • Cześć

      Danax nie wiem czy wiesz coś na temat aplikacji „pliki” w ios 11? Czy bedzie można w niej obsługiwac pliki tylko z chmur czy bedzie mozna jak w androidzie sciagać jakies pliki z przegladarki i tam zapisywac?

     • Danax

      Mam iOS11 beta 3. Specjalnie dla ciebie testy zostały przeze mnie właśnie wykonane:

      – Aplikacja Files nie posiada własnej pamięci dyskowej – główną jej pamięcią jest pojemność iCloud Drive – działa i wygląda to prawie tak samo jak eksplorator plików na Windows
      – Można też zapisywać dowolne pliki na dysku iPada ale wyłącznie do folderów aplikacji, które udostępniły obsługę Files np. do folderu Pixelmatora
      – W Safari można zapisywać dowolne pliki z internetu przez aplikację Files – testowane przeze mnie to PDF na zasadzie kopiuj / wklej oraz plik exe pobrany z dobreprogramy za pomocą opcji Zapisz w Files i wybraniu folderu

      Z tego co widzę można też używać funkcji kopiuj / wklej oraz niesamowitej nowości – Drag&Drop Multifiles Multitoch.

      To dziwne ale można za pomocą dwóch rąk wybrać kilkadziesiąt plików, zminimalizować do pulpitu, uruchomić dowolną inną aplikację i wkleić do niej pliki, które trzymamy drugą ręką poprzez ich upuszczenie.
      Np. obrazek przeciągnięty z jakiejś gazety na iOS możemy mocniej przytrzymać i przenieść do Worda.

      Jest jeden poważny minus – tylko chmura iCloud Drive jest wygodna i szybka w obsłudze. Mam nadzieję, że docelowo OneDrive też tak będzie działać. Teraz to mikro okienko z małymi ikonami w trybie widoku listy z powolnym niewygodnym przeglądaniem.

     • Cześć

      Ooo oby tylko takie odpowiedzi mi się zawsze trafiały :) dzięki wielkie za poświecony mi czas teraz już mam czarno na białym o co w tym chodzi. Czyli przez przeglądarke safari znajdującą w aplikacji „file”? czy zwykłym safari na pulpicie pobiore różne pliki i zapisze je w owej aplikacji w wybranym folderze?

     • Danax

      Ze zwykłej przeglądarki Safari i z każdej aplikacji z dostepem do sieci zgodnej z iOS11 możesz:
      A) ikoną kopiuj skopiować dowolny plik z sieci i wkleić do dowolnej aplikacji lub do dowolnego folderu Files
      B) możesz udostępnić ikoną strzałki w górę dowolny plik do dowolnego programu w tym do dowolnego folderu w Files
      C) przytrzymując jedną ręką palec na obrazku z sieci lub pliku ze zgodnej aplikacji możesz drugą ręką przełączyć na inną aplimację i używając drag&drop multitouch skopiować dane gdzie indziej

     • Cześć

      A jeśli w przeglądarce wejde w strone gdzie będzie opcja zapisz w… to wyswietli mi sie opcja zapisu w aplikacji „files”? tak jak opcja zapisu w dropbox itp.?

     • Danax

      Tak, ale… w przypadku plików MP3 oraz wideo będą odtwarzane przez wbudowany w safari Player, bez możliwości zapisu. W przypadku innych formatów nie ma problemu z zapisem do Dropboxa itp.

    • Pauloo

     Tak mi się wydaje ze kilka dni później po premierze wydali ios chyba to był 21 września.