Krzysiek Borek29.06.2016
Apple zaprosiło niepełnosprawnych pracowników do wypróbowania watchOS 3

Obecnie watchOS 3 jest w fazie zamkniętych beta testów, zanim na dobre pojawi się na waszych urządzeniach naręcznych we wrześniu bieżącego roku.

Co ciekawe, Apple zaprosiło niepełnosprawnych pracowników do wypróbowania jednej z nowych funkcji watchOS 3 związanej z mierzeniem statystyk dla osób niepełnosprawnych.

aw1

Podczas keynote otwierającego tegoroczne WWDC Jay Blahnik mówił, że sporo czasu poświęcono na implementację zbierania danych podczas aktywności fizycznej na wózku inwalidzkim. Oprogramowanie zawiera dwie aplikacje i dedykowany pierścień do wyświetlania wszystkich statystyk. Nowe funkcje dostępne są w wersji rozwojowej udostępnionej dwa tygodnie temu, więc zainteresowani mogą sprawdzić ich działanie w praktyce.

Apple w przeszłości zapraszało swoich pracowników do testowania ich oprogramowania, ale zazwyczaj chodziło o testy iOS i OS X, a nie watchOS. Ten ostatni był skierowany jedynie do programistów, biorąc pod uwagę problemy, a nawet brak możliwości powrotu do starszej wersji oprogramowania na własną rękę.

Wsparcie dla aktywności fizycznej związanej z wózkiem inwalidzkim to nie jedyna nowość w oprogramowaniu dla inteligentnego zegarka Apple. Wprowadzono również dok wywoływany za pomocą przycisku bocznego, aplikację Breath i wiele poprawek do zliczania danych podczas aktywności fizycznej użytkownika.

watchOS 3 na pewno pojawi się tej jesieni razem z iOS 10 i macOS Sierra.

Źródło: appleinsider.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die

@krzysiek_borek