Krzysiek Borek01.10.2015
Apple zaprzestało podpisywać iOS 8.4.1 i 9 zaraz po wydaniu 9.0.2

Wczoraj Apple udostępniło kolejną aktualizację dla iOS 9 oznaczoną numerem 9.0.2, co w praktyce oznacza brak możliwości powrotu do iOS 8.4 i 9, ponieważ w Cupertino przestali weryfikować obydwie wersje oprogramowania dla urządzeń mobilnych.

Apple robi to zazwyczaj 2 tygodnie po wydaniu najnowszej wersji (w tym przypadku iOS 9), a ostatnio pojawiły się dwie aktualizacje do wydanego 16 września oprogramowania. Obydwie udostępnione przez producenta z Cupertino aktualizacje eliminują błędy, które pojawiły się podczas udostępnienia przez Apple iOS 9. Osobom odpowiedzialnym za iOS w Cupertino wydaje się, że mało kto sięgnie po wersję 8.4.1, więc nie widzą sensu w zostawieniu jej dla szerszej grupy użytkowników.

IOS8

Na ten moment Apple nadal weryfikuje 9.0.1, co pozwoli użytkownikom na powrót z 9.0.2, o ile nie będą zadowoleni z tej odsłony. Niestety, nie wiemy, jak długo będzie można wracać do poprzedniej wersji iOS 9, Apple w większości przypadków nie podaje dat, kiedy przestaje wspierać poprzednie wersje. Poza, tym jeżeli czujecie potrzebę powrotu do 9.0., zróbcie to póki można.

Wczorajsze udostępnienie iOS 9 skupia się głównie na eliminacji błędów w iMessage, Podcastach, iCloud Drive i wielu innych. Aktualizacja wprowadza również zabezpieczenie przez które użytkownicy nie mają już dostępu do zdjęć i kontaktów prosto z ekranu blokady.

Źródło: http://9to5mac.com/2015/09/30/apple-signing-ios-8-9/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek