Krzysiek Borek01.04.2014
Apple zarzeka się, że 5 opcji wykorzystywanych w iOS, Samsung skopiował

„Walka patentowa” pomiędzy Apple, a Samsungiem nie cichnie. Po raz kolejny rozprawa odbyła się w Kalifornijskim sądzie, Apple żąda 2 miliardów $ zadośćuczynienia.

Przejdźmy, do omawianych możliwości, jakie rzekomo Samsung ukradł z iOS i zaimplementował w Androidzie.

  • Automatyczne wykrywanie dat, czasu i numerów telefonów w wiadomościach.

Patent nr. 5,946,647, mówi o rozpoznawaniu podobnych typów zdań w mailach, wiadomościach i innych polach tekstowych. Dla przykładu, gdy tapniemy na 20, pojawi się mozliwosć dodania spotkania w kalendarzu, dotykając na numer telefonu od razu na niego dzwonimy.

  • Wyszukiwanie Spotlight.

Kolejny patent, oznaczony nr. 6,847,959, mówi o mozliwości przeszukiwania wszelkich danych, takich jak muzyka, maile, wiadomosci, podcasty i inne, ktore znajduja sie na naszym urzadzeniu. Tyczy się to także wyszukiwania poprzez Google, czy wikipedie.

  • Synchronizacja danych.

Patent 7,761,414, opisuje mozliwość synchronizacji danych na każdym urządzeniu , takim jak iPhone, iPad, czy Mac. Wszystko to odbywa się w tle, podczas gdy użytkownik dalej może korzystać z włączonych przez niego aplikacji.

  • Przesuń, aby odblokować.

Kolejny patent, dotyczy sławnego „Odblokuj”, gdzie przesuwamy obrazek, do końca slajdu, aby odblokować urządzenie.

  • Autokorekta, sugestie, dotyczące słów.

Dotyczy to autokorekty, podczas gdy piszemy cokolwiek na naszym urzadzeniu. Tyczy się to także w jaki sposób jest to wyświetlane, jak i jego działania.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek