Krystian18.01.2014
Apple zatrudnia specjalistów z dziedziny czujników medycznych

Nie ma wątpliwości, że fala innowacyjności zmierza w kierunku urządzeń noszonych. Urządzeń, które śledzą nasze ruchy i nasze zdrowie, oczywiście dla naszego dobra.

Produkty te nadal są lata świetlne od tego jak powinny działać i wyglądać. Wiadomo jednak, że firmy takie jak Apple ciężko nad nimi pracują, prawdopodobnie już od dawna. Niedawny raport 9to5mac ujawnia, że Apple przejmuje najlepszych naukowców i specjalistów z dziedziny czujników medycznych.

Apple

Jednym z ostatnich przejęć jest Nancy Dougherty, która była naczelną działu technicznego w startupie Sano Intelligence. Pracowała w nim nad czujnikiem pozwalającym zbadać profil metaboliczny krwi. Niektórzy konsumenci mogą być wprawdzie przestraszeni urządzeniem, które bada krew, jednak dla osób jak diabetycy może być to genialne rozwiązanie.

Inni naukowcy kierowani są do prac nad rozpoznawaniem tęczówki oka, lub innych biometrycznych metod. Nie mogę się doczekać, co takiego Apple pokaże, jak już to pokaże. Na pewno będzie to niesamowite urządzenie – jak zwykle.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_