Krzysiek Borek27.09.2016
Apple znowu zacznie korzystać z układów graficznych nVidii?

Ostatnio w nVidii pojawiły się nowe miejsca pracy i wszystko wskazuje na to, że nowi pracownicy zajmą się opracowywaniem i produkcją układów graficznych z myślą o Makach i nie tylko.

Od dłuższego czasu w Makach mamy dostęp do dedykowanych układów graficznych AMD, ale w przyszłości może się to zmienić.

nvidiaceo

Oferty pracy związane są głównie ze współpracą między nVidią, a Apple w celu uzyskania, jak najlepszych efektów sprzętowych, to samo tyczy się oprogramowania przygotowanego z myślą o Makach. Pomimo korzystania z usług AMD to nVidia jest liderem rynku pod względem innowacyjności konstrukcji układów graficznych.

Nadchodzące MacBooki Pro na pewno będą korzystać z kart graficznych z serii Polaris (najnowszych), ale architektura Pascal oferuje wyższą wydajność przy zmniejszonym zapotrzebowaniem na zasilanie i brakiem nadmiernego nagrzewania się w porównaniu do układów AMD Polaris. W takim przypadku wydaje mi się, że przejście na układy graficzne nVidii to tylko kwestia czasu.

Pamiętajcie, że w tegorocznym MacBooku nie będzie układu graficznego zielonych, ale nVidia cały czas rozwija swoje sterowniki (w wersji sieciowej), aby Hackintoshe z GeForce’ami nie miały problemów z działaniem.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek