Krzysiek Borek06.12.2017
Apple zwycięża z Xiaomi w sądzie. Chińczycy nie wprowadzą do Europy Mi Pada

Parę lat temu Xiaomi starało się zarejestrować Mi Pad na terenie Europy, ale podobieństwo do iPada sprawiło, że Apple wystosowało przeciw Chińczykom pozew.

Sąd generalny stwierdził, że Xiaomi nie otrzyma znaku towarowego, przez co nie będzie mogło sprzedawać swojego tabletu w Europie.

Rozbieżność między oznaczeniami tabletów nie jest wystarczająca nawet w obecności „m” na początku „Mi Pad”. Właśnie dlatego ciężko odróżnić nazwę fonetycznie i sprzęt od iPada.

Chińczycy planowali wprowadzić Mi Pada 3 na Europejski rynek, ale to nie dojdzie do skutku. Sam w przeszłości próbowałem zdobyć jeden do testów, ale od razu można było zauważyć podobieństwo do iPada. Jeżeli Xiaomi zdecyduje się na wprowadzenie tabletu do Europy będzie zmuszone zmienić jego nazwę.

Xioami Mi Pad

Rozumiem Apple, ponieważ ich Chiński konkurent jest znany z kopiowania wizerunku ich produktów. Nie darzę sympatią obydwu producentów, ale to nie do pomyślenia. Właśnie przez kopiowanie wyglądu Chińczyków nazywamy Chińskim Apple.

Xiaomi oficjalnie rozpoczęło sprzedaż swoich produktów w Europie, zaczynając od Hiszpanii. Pozew Apple dotyczy wielu regionów i w nich też wejdzie w życie. Może to wstrzymać ekspansję Chińczyków na nowe rynki zbytu.

Źródło: iphonehacks.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek