Wacław Niezgoda30.06.2015
AppleCare dla Maca rozszerzone o wymianę baterii

Parę dni temu zmieniono zasady AppleCare dla iPhone’ów iPadów i iPodów oraz Apple Watcha dotyczącą baterii, a konkretnie warunków na jakich zostanie ona wymieniona.

Dzisiaj na stronie Apple pojawiła się zmiana w sekcji AppleCare dla komputerów Mac, która również zmienia warunki wymiany baterii w laptopach firmy z Cupertino.

AppleCareMacbook

Od teraz wymienimy ogniwa, których pojemność wynosi już 80% oryginalnych możliwości. Jeśli nie został wykupiony plan AppleCare za wymianę tej części zostanie naliczona opłata od 129$ do 199$.

Dotychczas zamianie podlegały jedynie uszkodzone akumulatory, te które odmówiły posłuszeństwa w efekcie użytkowania, nie były brane pod uwagę.

AppleCare dla Maca to koszt od 249$ do 349$ w zależności od modelu. Jest to przedłużenie gwarancji i wsparcia telefonicznego do trzech lat od daty zakupu. Bez niego obowiązuje roczna gwarancja i otrzymujemy 90 dniowe wsparcie telefoniczne.

Według Apple baterie w MacBookach są zaprojektowane aby zachować 80% pojemności po 1000 cyklach ładowania, tak jak w przypadku iPada i Apple Watcha.

Zmienione warunki wymiany baterii wchodzą w życie natychmiastowo.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS