ASUS Transformer Pad TF 701 - recenzja recenzje Transformer Pad TF 701, TF 701, Recenzja, Pad TF 701, iPad, iOS 7.1, Gra, ASUS Transformer Pad TF 701 Recenzja, ASUS Transformer Pad TF 701, Apple, Android  Czy, to laptop? Czy, to tablet? Transformer Pad od ASUSa stara się łączyć obydwa urządzenia w jedno. W końcu razem z tabletem, otrzymujemy dock z klawiaturą, dzięki któremu zmienimy tablet w laptopa, ale czy, taka kombinacja zdaje egzamin? Asus 1300x700

ASUS Transformer Pad TF 701 – recenzja

Czy, to laptop? Czy, to tablet? Transformer Pad od ASUSa stara się łączyć obydwa urządzenia w jedno. W końcu razem z tabletem, otrzymujemy dock z klawiaturą, dzięki któremu zmienimy tablet w laptopa, ale czy, taka kombinacja zdaje egzamin?

Tablet wyposażony,jest w ekran o przekątnej 10.1? jest to matryca IPS (IGZO), która może się pochwalić rozdzielczością 2560×1440 pikseli, co daje zagęszczenie na poziomie 299 pikseli na cal.

Wygląd i specyfikacja urządzenia

ASUS Transformer Pad TF 701 - recenzja recenzje Transformer Pad TF 701, TF 701, Recenzja, Pad TF 701, iPad, iOS 7.1, Gra, ASUS Transformer Pad TF 701 Recenzja, ASUS Transformer Pad TF 701, Apple, Android  Czy, to laptop? Czy, to tablet? Transformer Pad od ASUSa stara się łączyć obydwa urządzenia w jedno. W końcu razem z tabletem, otrzymujemy dock z klawiaturą, dzięki któremu zmienimy tablet w laptopa, ale czy, taka kombinacja zdaje egzamin? Zrzut ekranu 2014 06 25 o 13.26.12
Tablet składa się z dwóch części, jedną z nich jest samo urządzenie, a drugą dopinany dock z klawiaturą. Zacznijmy,jednak od tabletu, jak to w przypadku ASUSa bywa, tył tabletu wykonany jest z aluminium. Prawie cały tył wykonano z tego tworzywa, poza dwiema, gumowymi częściami na dole i u góry urządzenia.

Takie połączenie może wydawać się dziwne, skoro mamy do czynienia z urządzeniem z górnej półki, ale jest na,to proste wytłumaczenie. Gdyby cały tył urządzenia wykonany był z aluminium lub innego metalowego tworzywa, wszelkie anteny, w które wyposażony jest tablet miałyby problemy z działaniem, są to,między innymi WiFi, GPS, Bluetooth. Wszystkie anteny tabletu, znajdują się właśnie w miejscach, w których są gumowe wykończenia.

Wygląd Transformer Pada pozostaje niezmienny od dwóch lat i może wydawać się nieco nudny. Niestety, urządzenie jest ciężkie, używanie go jedną ręką, będzie dosyć uciążliwe.

Klawiatura i łączność

ASUS Transformer Pad TF 701 - recenzja recenzje Transformer Pad TF 701, TF 701, Recenzja, Pad TF 701, iPad, iOS 7.1, Gra, ASUS Transformer Pad TF 701 Recenzja, ASUS Transformer Pad TF 701, Apple, Android  Czy, to laptop? Czy, to tablet? Transformer Pad od ASUSa stara się łączyć obydwa urządzenia w jedno. W końcu razem z tabletem, otrzymujemy dock z klawiaturą, dzięki któremu zmienimy tablet w laptopa, ale czy, taka kombinacja zdaje egzamin? Zrzut ekranu 2014 06 25 o 13.25.42

Dołączenie klawiatury było dobrym pomysłem, dzięki niej możemy szybciej wprowadzać tekst, aniżeli przy użyciu klawiatury ekranowej. Klawiatura, wyposażona jest w przyciski skrótowe, dzięki, którym możemy wykonać zrzut ekranu, uruchomić Bluetooth lub WiFi, czy zablokować go.

To nie koniec, kolejną ciekawostką jest dodanie do klawiatury, track pada, którego znajdziemy zazwyczaj w laptopach. Sam track pad działa dosyć dobrze, choć Android to nie system, gdzie załatwiamy wszystko kursorem. Szkoda, że ASUS nie pokusił się o zaznaczenie, że są dwa oddzielne przycisk, zaraz pod track padem, niestety dostajemy tam podłużny przycisk, który nie jest podzielony na połowę ani żadnego znaku, sugerującego, że są tutaj dwa odmienne przyciski. Klawiatura posiada własne zasilanie, które również ładuje baterię tabletu, mało tego dzięki niej mamy dostęp do paru nowych portów.

TF701 posiada czytnik kart micro SD, port microHDMI, tradycyjne gniazdo słuchawkowe. Niestety, nie uświadczymy tutaj standardowego portu USB, tylko coś na wzór Apple`owskiego portu z pierwszych iPadów. Jeżeli chodzi o porty dodane wraz z używaniem klawiatury, są to USB 3.0 i czytnik kart SD. Wraz z podłączeniem klawiatury waga całego urządzenia wzrasta, ciężko jest się, nim posługiwać mając je na kolanach i, jeżeli ekran nie jest dobrze ustawiony, wtedy musimy trzymać tablet obydwoma rękoma.

Wyświetlacz

ASUS Transformer Pad TF 701 - recenzja recenzje Transformer Pad TF 701, TF 701, Recenzja, Pad TF 701, iPad, iOS 7.1, Gra, ASUS Transformer Pad TF 701 Recenzja, ASUS Transformer Pad TF 701, Apple, Android  Czy, to laptop? Czy, to tablet? Transformer Pad od ASUSa stara się łączyć obydwa urządzenia w jedno. W końcu razem z tabletem, otrzymujemy dock z klawiaturą, dzięki któremu zmienimy tablet w laptopa, ale czy, taka kombinacja zdaje egzamin? Zrzut ekranu 2014 06 25 o 13.25.10

Jak już wspominałem na początku wyświetlacz posiada rozdzielczość 2560×1440 przy przekątnej 10.1?. Obraz jest ostry i bardzo dokładny. ASUS używa wyświetlaczy Super IPS+, takich samych, jak Apple. Zbyt wiele nie różni go, od zwykłego wyświetlacza IPS, wyświetlacz wykorzystuje podświetlone piksele RGB.

Światło słoneczne na powierzchni wyświetlacza się odbija, w wyniku czego nie jest on zbyt czytelny. Nie biorąc pod uwagę odbijania światła słonecznego na powierzchni wyświetlacza, to naprawdę udany wyświetlacz, wykonany w technologii IGZO, technologia ta została zaimplementowana przez Sharpa, dzięki temu wyświetlacz potrzebuje mniej energii.

Oprogramowanie, wydajność i gry

ASUS Transformer Pad TF 701 - recenzja recenzje Transformer Pad TF 701, TF 701, Recenzja, Pad TF 701, iPad, iOS 7.1, Gra, ASUS Transformer Pad TF 701 Recenzja, ASUS Transformer Pad TF 701, Apple, Android  Czy, to laptop? Czy, to tablet? Transformer Pad od ASUSa stara się łączyć obydwa urządzenia w jedno. W końcu razem z tabletem, otrzymujemy dock z klawiaturą, dzięki któremu zmienimy tablet w laptopa, ale czy, taka kombinacja zdaje egzamin? LG

Transformer Pad posiada Androida w wersji 4.2.2 oczywiście interfejs użytkownika jest mocno przebudowany. Ale nie na tyle, żeby różnił się od zwykłego Androida, jedyną zmianą jest strzałka w miejscu,gdzie są skróty, do tego widoczna ona jest w każdym miejscu interfejsu. Dosyć interesującym posunięciem jest dodanie fabrycznych aplikacji, które możemy uruchomić na ekranie głównym, jak i tym, gdzie znajdują się aplikacje i gry. Jednakże, możemy uruchomić np. dwie lub trzy aplikacje naraz, a urządzenie nawet się tym nie zachłyśnie. Poprzez przytrzymanie dłużej przycisku HOME, pojawi się ekran ze skrótami, możemy stamtąd uruchomić przeglądarkę internetową, gry i inne programy.

Mamy tutaj do czynienia z Tegrą 4, jednakże sam system nie raz potrafi się przyciąć, szczególnie,gdy chcemy wybudzić urządzenie, ze stanu uśpienia. Ten problem występował też w innych tabletach ASUSa. Tegra Zone,to specjalne miejsce, gdzie mamy dostęp do gier, które są zoptymalizowane pod układ nVidii. Tegra ma na tyle mocy,że nie straszne jej najlepsze trójwymiarowe gry.

Na tablecie sprawdzałem Real Racing 3, wszystko było w porządku, nie licząc tego, że gra nie działa w maksymalnej rozdzielczości tabletu. Jak to z tego typu urządzeniami bywa, jeżeli za bardzo obciążymy TF701 oczywiście zacznie się nagrzewać.

Żywotność baterii

ASUS Transformer Pad TF 701 - recenzja recenzje Transformer Pad TF 701, TF 701, Recenzja, Pad TF 701, iPad, iOS 7.1, Gra, ASUS Transformer Pad TF 701 Recenzja, ASUS Transformer Pad TF 701, Apple, Android  Czy, to laptop? Czy, to tablet? Transformer Pad od ASUSa stara się łączyć obydwa urządzenia w jedno. W końcu razem z tabletem, otrzymujemy dock z klawiaturą, dzięki któremu zmienimy tablet w laptopa, ale czy, taka kombinacja zdaje egzamin? Zrzut ekranu 2014 06 25 o 13.24.32

Jedną z głównych zalet tabletów z serii Transformer, jest bez wątpienia żywotność baterii. To dzięki dokowi z klawiaturą, możemy nawet dwukrotnie zwiększyć czas pracy na jednym ładowaniu. Nawet bez klawiatury wynik nie jest zły. Uruchomiłem film, który działał przez 12h,podczas gdy jasność wyświetlacza była ustawiona na połowę i wyłączone było WiFi.

Tablet sam przechodzi w stan czuwania, gdy bateria spada poniżej 30%, co wydaje się nieco dziwne, ponieważ przy takim wyniku nawet możemy trochę dłużej używać urządzenia. Dlaczego żywotność baterii jest taka dobra? To proste połączenie matrycy IGZO wraz z Tegrą 4, jak i optymalizacja oprogramowania przez ASUSa, są za to odpowiedzialne. Mało tego mamy do wyboru, opcje dzięki, którym możemy przedłużyć czas pracy na jednym ładowaniu.

Podsumowanie

TF701 to udane urządzenie, przemawia za,nim żywotność baterii, wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, jak i jakość wykonania. Jako tablet, urządzenie jest lżejsze od pierwszego iPada. Wraz z połączeniem, jakim jest klawiatura, z urządzenia możemy wycisnąć jeszcze więcej. Dzięki SoC Tegra 4, będziemy zadowoleni z codziennego użytkowania Transformer Pada. Jednakże urządzenie, nie każdemu przypadnie do gustu, choćby przez odbijający światło słoneczne wyświetlacz, brak modemu 3G lub 4G. Muszę przyznać, że klawiatura i track pad nie są aż tak dobre, jak w laptopach,

  • Zalety: – świetny wyświetlacz ? solidne wykonanie ? dołączana klawiatura ? żywotność baterii
  • Wady: – zbyt mały track pad ? nie wygląda na zastępstwo laptopa ? brak łączności 3G/4G – odbijający światło słoneczne wyświetlacz

Podziękowania dla firmy ASUS za udostępnienie urządzenia do testów.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top