Krzysiek Borek30.05.2016
ASUS Zenbook 3 oficjalnie zaprezentowany

Rywale Apple nie kopiują tylko i wyłącznie iPhone’a, Amerykanie określają również standardy w związku z projektowaniem laptopów i każdy próbuje swoich sił w zaprojektowaniu podobnego urządzenia.

ASUS-owi chyba się udało, ponieważ ich nowy ZenBook 3 wygląda na godnego konkurenta dla 12 – calowego MacBooka i modelu Air. Nawet podczas dzisiejszej prezentacji wspomniano o sprzęcie z nadgryzionym jabłkiem.

asus1

Zaprezentowany notebook jest cieńszy, lżejszy i wydajniejszy od sprzętu konkurencji. Jego grubość wynosi 11,9 mm, a waga 910g. Ponadto wykonano go z aluminium używanego w przemyśle lotniczym, więc jest trwalsze od standardowego. ASUS zarzeka się, że ZenBook 3 jest lżejszy od 12 – calowca Apple i wydajniejszy od Air.

Wyposażono go w system operacyjny Windows 10, 12,5 – calowy wyświetlacz (zajmuje 82% powierzchni) i jest chroniony przez szkło hartowane Gorilla Glass 4. Warto nadmienić, że ma też szklany gładzik, czytnik linii papilarnych, pełnowymiarową klawiaturę i najmniejszy na świecie wentylator (ma tylko 3 mm).

asus-zenbook-3-3

ZenBook 3 do sprzedaży trafi w trzecim kwartale bieżącego roku i wariant z 512GB dyskiem SSD ma kosztować 1499$, podczas gdy model z 1 TB SSD będzie kosztował 1999$. Nadchodzący sprzęt będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych (Royal Blue, Rose Gold i Quartz Blue). Poza tym we wnętrzu znajdziemy 16GB pamięci operacyjnej, procesor Intel Core i7, USB — C i baterię zapewniającą 9 godzin pracy. Ciekawym rozwiązaniem jest również wprowadzenie szybkiego ładowania, pozwalającego na naładowanie baterii do 60% pojemności w 49 minut.

Źródło: bgr.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek