Krystian05.01.2014
Automatyczne sterowanie domowym oświetleniem

Automatyczne sterowanie oświetleniem w domu to jedna z modnych ostatnio nowinek technicznych. Systemów jest całe mnóstwo, od wymagających kucia ścian i kładzenia specjalnego okablowania, po specjalne dokładki do kontaktów. Wszystkie z reguły łączy jedno – skomplikowana centralka, którą trzeba odpowiednio skonfigurować i zdecydowanie wysoka cena.

Dziś mam dla was zupełnie inny projekt, ponieważ oparty na zupełnie innej komunikacji: Bluetooth 4.0. Dzięki temu otrzymujemy zupełnie nowe możliwości, takie jak wygaszanie światła po opuszczeniu pomieszczenia. Wystarczy przemieszać się po domu ze sowim smarfonem aby mieć wszędzie jasno.

2

Kolejnymi zaletami Zuli jest opcja kontrolowania zużycia prądu przez podłączone urządzenie, co nie jest często spotykaną funkcją. Pozostałe już raczej są standardowe, uruchamianie czasowe czy ustawianie jasności.

1

Wszystko to zrealizujemy za pomocą aplikacji dostosowanej do iOS 7. Projekt jest dostępny w serwisie Kickstarter i uzyskał już kompletne dofinansowanie, a nawet więcej o 25000$. Pozostaje czekać na seryjną sprzedaż urządzenia i dostosowanie go do naszego napięcia.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Stay Hungry. Stay Foolish. 
@narkoman_