Michał27.11.2016
BackBeat FIT – lekkie i małe douszne słuchawki dla aktywnych od Plantronics

Kilka tygodni temu dzięki uprzejmości Plantronics otrzymaliśmy do testów bezprzewodowe słuchawki BackBeat FIT i dziś chcielibyśmy napisać Wam o nich kilka słów.

Opisywane przez nas słuchawki skierowane są do osób aktywnych, czyli w dużym skrócie BackBeat FIT to słuchawki sportowe, dla wszystkich osób prowadzących aktywny tryb życia.

Zawartość pudełka

sl8

W otrzymanym pudełku oprócz samych słuchawki dostępny jest także kabel microUSB służący oczywiście do ładowania.

Wygląd

sl1

Słuchawki wykonane są z bardzo elastycznego materiału a co za tym idzie tylny pałąk oraz nauszniki łatwo dostosować można do kształtu i wymogów danej osoby.

sl11

BackBeat FIT posiadają dwa źródła dźwięku (pchełki) które można w dowolny sposób regulować.

sl4

Po prawej stronie zamontowano duży okrągły przycisk odpowiedzialny za sterowanie telefonem. Wystarczy jedno kliknięcie przycisku, aby odebrać połączenia, natomiast dłuższe przytrzymanie przycisku zakończy rozmowę. Zaraz obok niego znajduje się malutki klawisz uruchomienia słuchawek oraz synchronizacji.

sl2

Na prawym nauszniku umieszczona jest zaślepka pod którą schowane jest mini gniazdo USB służące do ładowania urządzenia.

sl7

Lewa słuchawka jest bardzo istotna przy słuchaniu muzyki. Dlaczego? Już wyjaśniam. Znajdują się na niej dwa przyciski, duży i mały.

Duży przycisk służy do sterowanie muzyką na naszym smartfonie – pojedyncze kliknięcie oznacza odtworzenie lub zatrzymanie utworu, jeśli natomiast chcemy włączyć kolejny utwór należy kliknąć dwa razy, chcąc wrócić do poprzedniego utworu przycisk należy przytrzymać.

Mały przycisk to przycisk głośności. Pojedyncze kliknięcia zwiększają głośność natomiast dłuższe przytrzymanie przycisku ścisza muzykę.

sl9

Warto wspomnieć również o funkcji DeepSleep, która wprowadza słuchawki w tryb hibernacji, gdy są one z dala od telefonu, aby przedłużyć – żywotność baterii

Waga urządzenia jest bardzo niska i wynosi 24 gramy, więc jest ona prawie nie odczuwalna. Pałąk tylny słuchawek jest tak zamontowany, iż podczas ćwiczeń w brew pozorom nie uderza nas w tył szyi.

Użytkowanie

sl3

Przez okres testów używałem słuchawki kilkanaście razy i przyznam szczerze, że zrobiły one na mnie dość dobre wrażenie. Słuchawki zabierałem ze sobą zarówno na rower, siłownie oraz na bieżnię.

Podczas biegania, czy jazdy rowerem słuchawki trzymały się sztywno na mojej głowie i nigdy mi z niej nie spadły. Jeśli chodzi o jakoś dźwięku w moim odczuciu jest dość dobra. Nie można się do niczego przyczepić. To chyba tyle. Aaa.. na koniec warto dodać, że słuchawki dostępne są w kilku kolorach.

Podsumowanie

Jeśli szukacie zatem wygodnych i lekkich słuchawek, które umożliwią Wam słuchanie muzyki, aż do 8 godzin, to naszym zdaniem warto rozważyć zakup bezprzewodowych słuchawek BackBeat FIT firmy Plantronick. Od nas słuchawki otrzymują ocenę 8/10. Cena słuchawek w Polsce to nieco ponad 300 zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta plantronics.com.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

MacUser & fan Apple.
@michal_rz

Możliwość komentowania jest wyłączona.